Jeśli interesujesz się kawą, z pewnością spotkałeś się z rodzajem  kaw speciality. Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, czym dokładnie one są, to najprościej rzecz ujmując – najwyższy segment jakościowy na świecie. Mówimy tu o ręcznych zbiorach, wielokrotnej kontroli ilości oraz dbałości o każdy, nawet ten najmniejszy detal. Jako że mamy do czynienia z produktem z najwyższej kawowej półki, nie ma co liczyć na zakup tej kawy w supermarkecie. Pojawia się więc pytanie – gdzie jej szukać? Przedstawiamy miejsca we Wrocławiu, w których napijesz się kawy speciality!

Mała Czarna

Paderewskiego 35 (tuż obok Stadionu Olimpijskiego)

Mała Czarna to kawiarnia i palarnia w jednym.. Pracują w niej najwięksi pasjonaci kawy, którzy z przyjemnością dzielą się swoją wiedzą. Potrafią z największą fascynacją opowiedzieć o sposobach parzenia, możliwych do wychwycenia aromatach i prawidłowym przygotowaniu tego cudownego napoju. Na miejscu kawowi pasjonaci mogą zaopatrzyć się nie tylko w paczki ziaren wypalonych w piecu, którego działanie można podglądać przy wejściu, ale również w różnego rodzaju akcesoria, zarówno do parzenia, jak i picia kawy.

Etno Cafe Okrąglak

ul. Świdnicka 50

Okrąglak to bezpośrednie nawiązanie do historii ulicy Świdnickiej. Tuż obok, w miejscu obecnej Mediateki, funkcjonowała kiedyś palarnia kawy i kawiarnia założona przez Otto Stieblera. Kawa, której możemy się napić w Okrąglaku, to lokalny produkt wypalany w palarni Etno znajdującej się przy ul. Jerzmanowskiej 17.

Cafe Rozrusznik

ul. Wojciecha Cybulskiego 15

Cafe Rozrusznik to projekt niezależny, który powstał metodą DIY. Urodził się z potrzeby własnego, idealnego miejsca do pracy. Za cel właściciele stawiają sobie promowanie coffeeculture w jej najlepszym wydaniu, a nacisk kładą na ideę fairtrade.

Cafe Targowa

ul. Piaskowa 17 (Hala Targowa)

Możemy pisać o Cafe Targowa w nieskończoność!  Pomysłodawca, główny barista i właściciel w jednej osobie – Filip Kucharczyk, oprócz Cafe Targowa prowadzi własne palarnie Figa Coffee. Ta kawa jest mocniejsza niż cios Brusa Li (i chyba wszyscy, którzy jej spróbowali już się o tym dowiedzieli).

Kawalerka

ul. Benedykta Polaka 12

Kawalerka Cafe to kameralna i klimatyczna kawiarnia nieopodal placu Grunwaldzkiego, tuż przy Kampusie Grunwaldzkim Uniwersytetu Wrocławskiego. Idealne miejsce do rozkoszowania się kawą speciality, którą można tutaj dostać np. od palarni Czarny Deszcz.

Gniazdo

ul. Świdnicka 36

Jedna z pierwszych kawiarni speciality we Wrocławiu. Klimatycznie urządzony, przytulny lokal naprzeciwko Opery oferuje, nie tylko alternatywy kawowe na najwyższym poziomie, ale również przepyszne ciasta i bajgle.

Kofeina by Incognito

Plac Solny 11

W tym miejscu czeka na nas świeżo wypalana kawa od palarnii Mała Czarna, o której już wcześniej wspominaliśmy. Z pewnością warte odwiedzenia miejsce w centrum miasta. W środku do kawy czekają wyjątkowe słodkości od Słodkiego Chłopaka.

Cherubinowy Wędrowiec

pl. Nankiera 17a

Cherubinowy Wędrowiec to przytulny lokal skryty w ogrodzie Ossolineum. Niepowtarzalna, kameralna atmosfera i kawy z najlepszych palarni na świecie to idealne połączenie. Kolejna kawiarnia trzeciej fali, która na pewno nie zawiedzie nawet tych najsurowszych kawoszy!

Paloma Coffee & Roasters

Plac Solny 8-9

Wyjątkowe miejsce na mapie wrocławskich kawiarni speciality ze względu na serce tego miejsca, czyli piec, w którym właściciele Paloma Coffee zamieniają zielone ziarna kawy w kawy speciality. Rozchodzące się w tym miejscu aromaty, sprawią, że nawet zagorzały przeciwnik tego czarnego naparu nie będzie się mu w stanie oprzeć.


Chcesz poznać więcej miejsc we Wrocławiu?
Bądź na bieżąco!

Categories: Miejsca

One comment

Kawiarnie speciality we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *