Prowadzą nocne życie – to właśnie wtedy wyłaniają się z różnych zakamarków miasta i czarują swoim blaskiem. Mowa oczywiście o neonach, a we Wrocławiu jest ich więcej niż nam się wydaje.
Na ulicy Ruskiej powstała nawet ich galeria, która cieszy się ogromną popularnością, w szczególności na Instagramie. Śmiało można więc powiedzieć, że jest to jedno z bardziej charakterystycznych miejsc we Wrocławiu. Idąc ich tropem postanowiliśmy zrobić przegląd tych, które możemy spotkać na swojej drodze spacerując po ulicach Wrocławia.

Galeria neonów

Wszystkie znajdujące się tam neony mają swoją historię i zostały uratowane przez Neon Side Wrocław. Można je oglądać codziennie, ale najlepszy efekt daje pójście po zmroku.

Wrocław Główny

Z galerii neonów przenosimy się na dworzec główny, w którym świecące napisy witają nas z wielu stron. Funkcjonują od początku historii dworca, początkowo jako nośnik reklamy, a później jako pomocny system orientacyjny. Składają się one na urokliwy wygląd całego dworca i tworzą jego klimat.

Zoo Wrocław

Neon pierwszy raz pojawił się w Zoo w latach 60. XX wieku. Od tego czasu stał się symbolem wrocławskiego ogrodu.

Dizajn BWA Wrocław

Galeria BWA Dizajn znajdująca się w samym centrum miasta prezentuje sztukę w jej nowych przejawach.

Barbara

Barbara to wszystko w jednym miejscu- infopunkt, kawiarnia i kultura. Wizytówka Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu

To tu rodzi się sztuka, a neon już od ulicy informuje przechodniów, że w tym budynku znajduje się pracownia młodych artystów.

Wydział Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego

Neon zaprojektowany przez Martę Kowalczyk i Karolinę Kotlicką zdobi modernistyczny budynek Audytorium Wydziału Chemii.

Dom Aukcyjny i Antykwariat DAES

Najstarszy antykwariat we Wrocławiu znajdujący się na placu Kościuszki wciąż działa i zajmuje się oceną i wyceną dzieł sztuki.

Dom Handlowy Feniks

Secesyjny dom handlowy we Wrocławiu, zbudowany na początku XX wieku. Po wojnie został przekazany Powszechnej Spółdzielni Spożywców. Wraz z remontem na początku lat 60. zmieniono jego nazwę na „Feniks”. Wtedy też pojawił się projekt czerwonego neonu, który szybko zawisł na froncie budynku.

Kiosk pl. Nowy Targ

Wraz z odnowieniem bloku na pl. Nowy Targ nad kioskiem pojawił się neon nawiązujący do czasów PRLu, gdy powstał budynek.

Post udostępniony przez @poncekpilat

Osiem Misek

Kuchnia azjatycka ze szczyptą autorskich receptur i fantazji. Neon nie odgrywa tutaj przypadkowej roli, lecz składa się na całą identyfikację wizualną lokalu.

Iggy Pizza

To miejsce jest pełne od przykuwających wzrok neonów. Trudno tutaj odmówić sobie zrobienia z nimi zdjęcia w towarzystwie przepysznej pizzy.

Pasibus

Pierwsze posiłki wydawano z food trucka, a teraz Pasibus w szaleńczym tempie rozwija się na całą Polskę.

Shrimphouse

Bar krewetkowy inspirowany fascynacją morzem, dlatego we wszystkich daniach bazą są krewetki.

Chcesz poznać ciekawe miejsca we Wrocławiu? Bądź na bieżąco!

 

Categories: Miejsca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *