Każdy z nas czasami ma ochotę na coś słodkiego. Jeśli jednak nie wiecie, gdzie się wybrać na popularną szarlotkę lub kawałek sernika, specjalnie dla was przygotowaliśmy przegląd miejsc, w których dostaniecie najpyszniejsze ciacha w mieście. 

Petits Fours

Chyba każdy, kto lubi dobrze zjeść, zdążył już poznać Petits Fours. Dostaniecie tam zarówno pyszne śniadanie, jak i desery. Oprócz francuskich makaroników i ptysi, z których słynie lokal, możecie skosztować też klasycznej szarlotki i sernika nowojorskiego. 

Adres: Sienkiewicza 30d

Wróblewskiego 7

Słodziej Smaku

Słodziejki Ania i Ola tworzą nie tylko francuskie przysmaki. W ich cukierni dostaniecie również klasyczne ciasta drożdżowe i szarlotki według tradycyjnych przepisów. Do wypieków używają jedynie najlepszych składników, co wpływa na smak ich słodkości. 

Więcej o Słodzieju Smaku możecie przeczytać [tutaj].

Adres: Krynicka 1/4a

Sorrir

To cukiernia, w której zjecie słodkości bez glutenu, laktozy, cukru, a nawet wegańskie. Świetne miejsce dla alergików oraz osób, które unikają w swojej diecie produktów odzwierzęcych. Znajdziecie tam ciasta czekoladowe, serniki, jak i torty, które możecie zjeść na miejscu lub zamówić na specjalną okazję. 

Adres: Kotlarska 25

Słodko

Słodko znajdziecie na Nadodrzu oraz w wielu kawiarniach. Dostaniecie u nich dosłownie wszystko – od szarlotki po wymyślne torty. Jeśli macie daleko do lokalu przy Jedności Narodowej, Słodko oferuje swoje ciasta i batony również na dowóz. 

Adres: Jedności Narodowej 67b

Słodki Chłopak

Zaczynali od food trucka, ale obecnie znajdziecie ich w lokalu przy Kluczborskiej oraz w wielu  wrocławskich kawiarniach, do których dostarczają swoje ciasta. W ich menu są zarówno klasyki, jak i wariacje na temat serników, a nawet fondue czekoladowe.

Adres: Kluczborska 25

Chude Ciacho

Jeśli jesteście na diecie, ale czasami lubicie zjeść coś słodkiego, możecie śmiało zajrzeć do kawiarni Chude Ciacho. W menu znajdziecie pyszne desery i ciasta z uwzględnioną liczbą kalorii i makroskładników. Dostępne są również warianty wegańskie, bez laktozy i glutenu.

Adres: Benedykta Polaka 14B

Categories: Miejsca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *