Mamy październik, jesień rozgościła się już na dobre. Zatem to najlepszy moment na wyciągnięcie grubych koców, ciepłych kapci i długich swetrów. Nie oznacza to jednak, że mamy zamknąć się w domach i czekać do wiosny. Bo we Wrocławiu, mimo nieco innej aury, wciąż dzieje się sporo.

MIASTOmovie 8: Wielkie plany

to Festiwal Filmów o Mieście i Architekturze. W tym roku poruszać się będziemy wokół chaosu przestrzennego, suburbanizacji, kształtowania przestrzeni miejskiej i wyzwań jakie czekają urbanistykę w XXI wieku.

Kiedy? 1-11.10

Wernisaż prac wrocławskiej Artystki Pani Tomaszewskiej

Pani Tomaszewska tworzy charakterystyczne i zapadające w pamięć grafiki. W najbliższy czwartek będziecie mogli podziwiać jej prace w jednym z najbardziej klimatycznych miejsc we Wrocławiu.

Kiedy? 8.10, godzina 19:00

Gdzie? Klubokawiarnia Recepcja, ul. Ruska 46a

Jazz nad Odrą

Prawdziwa gratka dla fanów jazzu. Będzie mogli posłuchać nie tylko znanych muzyków jezzowych, ale też będziecie mieć okazję przesyłać wystąpień konkursowych. Część biletów wciąż jest dostępna.

Kiedy? 9-10.10, godzina 19:00

Kuchnia dla opornych – wykład i panel degustacyjny

W najbliższą sobotę Barbara zamieni się w raj dla wegan. Magdalena Jutrzenka, promotorka diety roślinnej, opowie o tym jak jedzenie wpływa na nasze zdrowie i Planetę. Gości będzie więcej więc warto zajrzeć i dowiedzieć się co nieco o tym jak wegański świat zmieniał się przez ostatnie lata.

Kiedy? 10.10, godzina 17:00-20:00

Gdzie? Barbara, ul. Świdnicka 8b

Vintage Market w Recepcji

Fani vintage mody powinni wybrać się do Recepcji w najbliższą sobotę, bo będzie to doskonała okazja do upolowania nowych zdobyczy.

Kiedy? 10.10, godzina 12:00-18:00

Gdzie? Recepcja, ul. Ruska 46a

Dolnośląski Festiwal Dyni

Na terenie pięknego Ogrodu Botanicznego będzie można zakupić nie tylko danie jadalne, ale też ozdobne. Po za tym dostępne będą też miody, oleje roślinne, zdrową żywność i wiele innych wyrobów rękodzielniczych.

Kiedy? 11.10, godzina 10:00-17:00

Gdzie? Ogród Botaniczny, ul. Kapitulna 4

Weekend z dynią w Petits Fours Cafe

Pozostając w dyniowym klimacie można wstąpić do Petits Fours Cafe i spróbować wyjątkowego menu z dynią w roli głównej.

Kiedy? 10-11.10, godzina 09:00 – 21:00

Gdzie? Petits Fours Cafe, ul. Sienkiewicza 30d

Wymiana roślin i porady w uprawie

Jeśli masz w domu nadmiar roślin lub ich szczepki, którymi chętnie się podzielisz to koniecznie wstąp do Macondo 17 października. Oprócz wymiany, swoimi poradami dotyczącymi uprawy podzieli się Maciej Jakobina nazywany zapaleńcem zielonych przyjaciół.

Kiedy? 17.10 godz. 16:00-19:00

Gdzie? Macondo, ul. Pomorska 19

Categories: Miejsca Wydarzenia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *