Dla tych, którzy spędzają majówkę we Wrocławiu, przygotowaliśmy przegląd wydarzeń, które odbywają się podczas długiego weekendu majowego. Jeśli jeszcze nie wiecie, co będziecie robić w tym czasie, rzućcie okiem na naszą listę i wybierzcie się na jedno z organizowanych wydarzeń.

3-majówka Festiwal Muzyczny

Rozpoczyna ona sezon plenerowych festiwali w Polsce. Zagrają między innymi takie zespoły jak: Pidżama Porno, Bokka, Krzysztof Zalewski, Organek, Bass Astral x Igo, The Dumplings, Waglewski Fisz Emade i wiele innych.
Gdzie? Pergola, Hala Stulecia
Kiedy? 1-3 maja

Gitarowy Rekord Guinnessa

Zgodnie z tradycją “3-majówka” połączona jest z Gitarowym Rekordem Guinnessa, który na stałe wpisał się na listę majówkowych umilaczy. Dla uczestników czekają atrakcyjne zniżki na koncerty “3-majówki”. W zeszłym roku zagrało razem, aż 7356 gitarzystów! Zasady są proste! Wystarczy, że masz swoją gitarę i znasz pięć podstawowych akordów C/G/D/A/E. Na godz.17.00 planowany jest Koncert Gwiazd, które będą towarzyszyć tegorocznemu Rekordowi.
Gdzie? Rynek
Kiedy? 1 maja

Jazz nad Odrą

Z okazji światowych dni jazzu w dniach 28-30 kwietnia odbędzie się plenerowy piknik jazzowy. Ostatniego dnia czeka nas wielki finał podsumowujący całą imprezę. Będziemy mieli okazję usłyszeć między innymi: Laboratorium, Orange Trane czy Kraków Street Band. To doskonała okazja, aby posłuchać muzyki jazzowej, ale również wziąć udział w locie balonem na uwięzi, w których będą odbywać się koncerty konwencji silent disco.
Gdzie? Barbara, Impart, Klub Autograf, Plac Społeczny
Kiedy? 28-30 kwietnia

Majówkowy Jazz Tramwaj Vertigo

Jazzowy tramwaj będzie jeździł ulicami Wrocławia, umilając mieszkańcom przejazd z muzyką będącą połączeniem jazzu z klubowym brzmieniem. Koncerty organizowane będą przy współpracy z Klubem Sympatyków Transportu Miejskiego oraz Vertigo Jazz Club and Restaurant. Rozkład jazdy zamieszczony jest na stronie internetowej organizatorów. Przejazd tramwajem jest darmowy, liczba miejsc ograniczona.
Gdzie? Wrocław
Kiedy? 1-3 maja

Wielka majówka na Partynicach

Nie obędzie się oczywiście bez pysznego jedzenia, a dla miłośników aktywnego spędzania czasu organizatorzy proponują jogę na trawie i otwarte zajęcia fitness. Na miejscu będzie dostępnych kilka stref m.in. zdrowego żywienia, sportu czy rękodzieła. Odbędą się również warsztaty od Natura Rzeczy!
Gdzie? Wrocławski tor wyścigów konnych
Kiedy? 1-3 maja

Pchli Targ na Nadodrzu

To już kolejna edycja pchlego targu na Nadodrzu. Jest to kiermasz rzeczy używanych i “niepotrzebnych”, gdzie zdobyć można po prostu wszystko od porcelanowej filiżanki po płyty winylowe zespołu Abba. Zasady pozostają takie same- wstęp jest darmowy, sprzedawać można rzeczy używane i rękodzieło. Wystarczy wcześniej zgłosić swoje uczestnictwo na podany adres.
Gdzie? ul. Rydygiera 25a
Kiedy? 5 maja

Free Walkative

Dla tych, którzy chcieliby bliżej poznać Wrocław proponujemy darmowe spacery we Wrocławiu wraz z przewodnikiem, który dokładnie opowie historię miejsc i wiele ciekawostek z nim związanych. Majówkowa pula spacerów pęka w szwach. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.
Gdzie? Wrocław
Kiedy? 1-5 maja

źródło: zajezdnia.org

Wrocław 1945-2016

Wystawa jest opowieścią o powojennych losach miasta. Scenograficzna, interaktywna i multimedialna forma ma zachęcić zwiedzających do zapoznania się z historią miasta i jego mieszkańców.
Gdzie? Centrum Historii Zajezdnia
Kiedy? 1-3 maja

Wystawa: Dali Warhol

„Dali, Warhol-Geniusz Wszechstronny” czyli wystawa, na której po ponad 20 latach możemy oglądać twórczość kontrowersyjnych artystów. Część dzieł ujrzy światło dzienne po raz pierwszy, jest to prawdziwa okazja dla kulturalnych freaków!
Gdzie? Muzeum Teatru
Kiedy? 23 marca- 30 września

Peekaboo- polska ilustracja dla dzieci

Miłośnikom polskiej ilustracji polecamy tę wystawę. To jedna z niewielu okazji na zobaczenie wyjątkowych książek zilustrowanych przez 16 rysowników, polskiej sceny graficznej. Aplikacja stworzona specjalnie na potrzeby wystawy pozwoli zwiedzającym poczuć się jak bohaterowie przedstawianych książek. Specjalnie przygotowane animacje dodatkowo uatrakcyjnią wystawę.
Będziemy mieli okazję zobaczyć pracę min. Katarzyny Boguckiej, Iwony Chmielewskiej, Roberta Czajki, Agaty Dudek czy Marianny Sztymy.
Gdzie? BWA Dizajn
Kiedy? 23 marca- 6 maja

Chcesz poznawać ciekawe wydarzenia i miejsca we Wrocławiu,
bądź z nami na bieżąco!

 

 

 

 

Categories: Miejsca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *