Okazuje się, że Wrocław jest miastem, w którym z łatwością da się żyć bez generowania bardzo dużej ilości odpadów. Nie chodzi tylko o to, że można znaleźć u nas lodówki społeczne czy kontenery na ubranie, ale przede wszystkim o poziom świadomości mieszkańców Wrocławia. 

Wrocławianki i Wrocławianie zdają sobie sprawę, że ich zachowanie w bezpośredni sposób wpływa na środowisko. Zdają sobie sprawę, iż nawet drobne zmiany mogą przyczynić się do lepszego stanu naszej planety. Poniżej przedstawiamy Wam zestawienie miejsc, wspierających ideę zero waste.

Kolor Zielony

To sklep, o którym pewnie każdy z Was już słyszał. Nie mogliśmy jednak pominąć Koloru Zielonego w naszym zestawieniu. Z pewnością jest to miejsce, które wyróżnia się na mapie Wrocławia. Znajdziecie tu nie tylko szklane butelki, lniane woreczki, kubki termiczne, ale również szampon w kostce czy do zębów w tabletkach. Ostatnio mieliśmy okazję spotkać się z założycielką Koloru Zielonego. 

Adres:  Jedności Narodowej 75/1A, 50-262 Wrocław

Sklep bez pudła

Kamila Małolepsza – założycielka sklepu postanowiła wszystko sprzedawać luzem, bez pudła. Kamila sprzedaje naturalne produkty, pochodzące od lokalnych dostawców. Na stronie internetowej możecie sprawdzić listę produktów, które znajdują się w sklepie stacjonarnym. Warto pamiętać, że Kamila oferuje nie tylko produkty spożywcze, ale również kosmetyki naturalne i produkty do użytku domowego. 

Adres: Grabiszyńska 55/2, Wrocław

Ekopestka

Ekopestka to jedno z tych miejsc, które pozytywnie nas zaskoczyły. Nie dość, że znajdziemy tutaj oliwy i oleje dobrej jakości, to będziemy mieli możliwość zakupu ich do własnych butelek. Kolejnym plusem jest to, że na miejscu możemy również kupić szkolne buteleczki, które z pewnością posłużą nam długi czas.

Adres:  Świętego Antoniego 26, 50-073 Wrocław

Hala Targowa

Nie mogliśmy pominąć w naszym zestawieniu Hali Targowej, która może nie jest standardowym sklepem zero waste, ale z pewnością wielu sprzedających z chęcią zapakuje Wam warzywa i owoce do własnych woreczków. Dodatkowo wiele produktów dostępnych jest na wagę. 

Adres:  Piaskowa 17, 50-359 Wrocław

Dla wszystkich tych, którzy preferują zakupy online proponujemy dwa sklepy internetowe, posiadające swoją siedzibę we Wrocławiu. 

Sklepy online zero waste:

Zdjęcia do artykułu wykonał Marcin Zieliński.

Chcesz poznać ciekawe miejsca we Wrocławiu? Bądź na bieżąco!

Categories: Miejsca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *