Jeżeli czujesz się zmęczony zgiełkiem miasta i chciałbyś odpocząć na świeżym powietrzu, mamy dla Ciebie kilka propozycji. We Wrocławiu znajduje się wiele parków i ogrodów, w których można zrelaksować się w otoczeniu przyrody. Wcale nie musisz wyjeżdżać poza granice miasta, by na chwilę odetchnąć wśród zieleni. Przygotowaliśmy przegląd zielonych miejsc, w których na pewno odpoczniesz.

Park Staromiejski

Znajdujący się w pobliżu wrocławskiego Starego Miasta – Park Staromiejski przypomina przedwojenny miejski ogród z wysokim, pięknie kutym ogrodzeniem oraz starannie utrzymanymi trawnikami i urokliwymi alejkami. Na terenie parku zlokalizowana jest Scena Letnia sąsiadującego z nim Teatru Lalek, na której odbywa się wiele wydarzeń kulturalnych. Obok znajduje się klasyczna karuzela typu francuskiego, stylizowana na XIX wiek.

Park Stanisława Tołpy

Pomimo niewielkiej powierzchni, miejsce to jest w stanie zapewnić dużo rozrywki, niezależnie od pory roku. Na jego terenie znajduje się staw z fontanną, przy którym można zrelaksować się w upalne dni, niewielkie wzgórze, plac zabaw oraz zabytkowy kościół św. Michała Archanioła.

Park Szczytnicki

Park Szczytnicki to jeden z największych parków Wrocławia, mający powierzchnię około 100 hektarów. W parku znajduje się Ogród Japoński, który zajmuje oddzielną pozycję w naszym przeglądzie. Spacerując po parku miniemy drewniany kościół z przełomu XVI i XVII wieku pod wezwaniem Świętego Jana Nepomucena, na który warto zwrócić uwagę.

Ogród Japoński

Ogród Japoński to jedno z najpopularniejszych miejsc spacerów i relaksu we Wrocławiu. Niezbędnym elementem w klasycznym ogrodzie japońskim jest woda, dlatego będąc tam warto zatrzymać się na chwilę przy stawie i poobserwować karpie Koi, które stanowią dużą atrakcję tego miejsca. Ogród Japoński we Wrocławiu jest namiastką japońskiej kultury, którą możemy poczuć, spędzając swój czas na terenie tego niezwykle klimatycznego miejsca.

Ogród Botaniczny

Ogród Botaniczny we Wrocławiu powstał w 1811 roku, co czyni go jednym z najstarszych tego typu obiektów w Polsce. Dzisiaj można tu podziwiać prawie 12 tysięcy roślin. Położony tuż przy Ostrowie Tumskim jest lubianym miejscem spacerów i odpoczynku. Ogród otwarty jest codziennie, a bilety można zakupić w cenie 15 zł (normalny) oraz 10zł (ulgowy), a dla studentów wejście w tygodniu jest za darmo.

Park Wschodni

Park Wschodni wydaje się być najbardziej naturalnym wrocławskim parkiem. Cały park mieści się na dwóch wyspach, a jego tereny podzielone są przez odnogi rzeki Oławy oraz inne mniejsze rzeczki. Są to rewelacyjne tereny do aktywnego wypoczynku. Utworzone ścieżki zachęcają do joggingu, czy jazdy na rowerze.

Park Grabiszyński

Park ten, o powierzchni 48 hektarów, położony jest pomiędzy al. Gen. J. Hallera i rzeką Ślęzą. Powstał na terenie dawnego cmentarza niemieckiego, którego pozostałości zachowały się w parku do czasów obecnych. Na terenie parku znajduje się także Cmentarz Żołnierzy Polskich, Cmentarz Żołnierzy Włoskich oraz Pomnik Wspólnej Pamięci. Fani nordic walkingu mogą wziąć udział w specjalnie organizowanych treningach.

Park Południowy

Park Południowy to dzisiaj jedno z ulubionych miejsc relaksu mieszkańców Krzyków. Znajdziemy tu liczne polany, plac zabaw oraz miejsca przeznaczone do gier na świeżym powietrzu.

Park Brochowski

Jest najstarszym parkiem w obecnych granicach Wrocławia, założonym w średniowieczu przez zakon augustianów. Ma powierzchnię ok. 8 hekatrów. Na terenie parku znajduje się labirynt, który stanowi rodzaj trójwymiarowej łamigłówki. Jest to świetna zabawa z dozą adrenaliny.

Stary Cmentarz Żydowski

Wchodząc na teren cmentarza od razu poczujesz spokój i aurę tajemniczości tego miejsca. To miejsce różnorodnych form sztuki nagrobnej, bogatej symboliki, niezwykłego zdobnictwa macew oraz budowli. Cmentarz można zwiedzać codziennie w godzinach 09:00-16:00 w okresie zimowym (XI-III); 09:00-18:00 w okresie letnim (IV-X); wstęp bezpłatny w czwartki.

Chcesz poznać inne ciekawe miejsca we Wrocławiu? Bądź na bieżąco!

 

 

 

 

Categories: Miejsca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *