Przychodzimy do Was z kolejnym przeglądem wydarzeń – tym razem w wersji wrześniowej. Wierzymy, że dzięki temu uda Wam się jeszcze lepiej wykorzystać ostatnie dni lata! Tym razem postanowiliśmy pokazać Wam wydarzenie nieco inne. Takie, które nas zaintrygowały i na nowo zainspirowały Wrocławiem. Mamy nadzieję, że zainspirują również i Was!

przeglad wydarzen wrzesien muz

Muzyczna Noc Nadodrza

Okazuje się, że Nadodrze nigdy nie śpi! Będziecie mieli okazję przekonać się o tym na własnej skórze. Już 15 września odbędzie się Muzyczna Noc Nadodrza, podczas której wybrzmi muzyka klasyczna, jazz, disco czy funky. Dla miłośników różności to nie byle co!
Kiedy? 15.09
Gdzie? Łokietka 5 – Infopunkt Nadodrze

przeglad wydarzen wrzesien swing

Swingowa potańcówka na Dworcu Nadodrze!

Tego lata rządzi swing!
Stylówki gotowe? Wieczór zarezerwowany? Jeśli tak, to widzimy się 15 września na Dworcu Nadodrze, aby wspólnie świętować zbliżającą się końcówkę lata.
Kiedy? 15.09
Gdzie? Dworzec Wrocław Nadodrze

przeglad wydarzen wrzesien

Kinematograf Wrocławski: Pociąg do Hollywood

Jeśli jesteście miłośnikami filmu, to nie możecie przegapić takiej okazji. Strefa Kultury Wrocław przygotowała dla nas trzecią odsłonę cyklu „Kinematograf Wrocławski”. Hasłem przewodnim zbliżającego się sezonu są „Twórcy”. Pierwszym filmem pokazanym przy okazji tej serii będzie „Pociąg do Hollywood”. Warto wspomnieć, że gośćmi specjalnymi spotkania będą Radosław Piwowarski oraz Barbara Komosińska.
Kiedy? 11.09
Gdzie? Barbara

przeglad wydarzen wrzesien

Noc Opowiadań Iberyjskich

Czym dokładnie jest Noc Opowiadań Iberyjskich? Sami do końca nie wiemy! Jednak po tym, co udało nam się wyczytać, jesteśmy pewni, że nie będzie wiało nudą!

Skąd pomysł na to wydarzenie? Organizatorzy tłumaczą się tak: “Chcemy jednak, by o tym miejscu dowiedziało się jak najwięcej bogu ducha winnych odmieńców: zagubionych turystów, smutnych tubylców internetu, jaskiniowców zamkniętych w czterdziestu czterech ścianach zaspanej codzienności. Dlatego wymyśliliśmy NOI. I będziemy podczas NOI w te kilkanaście wrześniowych godzin tuż przy wrocławskim Rynku rozwiązywać wspólnie z Wami zagadkę unikalnego klimatu Hiszpańskiej, którą, tak uważamy, najlepiej opisują właśnie te trzy słowa: Noc Opowiadań Iberyjskich.”
Kiedy? 08.09-09.09
Gdzie? Księgarnia Hiszpańska Wrocław La Librería Española de Wrocław

przeglad wydarzen wrzesien

Haftujemy: Wyhaftuj sobie Wrocław

Na jakie napisy i znaki możemy natknąć się we Wrocławiu? Wszystkim dobrze znana Galeria Neonów jest nie tylko elementem rozpoznawalnym naszego miasta, ale przede wszystkim przyczynia się do tworzenia jego klimatu. Podczas warsztatów będziecie mieli okazję “powspominać napisy, których już nie ma, ale pozostały w naszej pamięci oraz na starych fotografiach i wyhaftować te, które kochacie najbardziej”.
Kiedy? 12.09
Gdzie? Barbara

przeglad wydarzen wrzesien

Bookowisko – książka na jesień

Bookowisko – czyli jedno z fajniejszych wydarzeń dla wszystkich wrocławskich moli książkowych! Nadchodzi jesień, a jak wiadomo nie obędzie się bez długich wieczorów przy nadrabianiu zaległości książkowych. Jeśli macie ochotę odświeżyć nieco swoje biblioteczki, to idealna okazja szykuje się właśnie 29 września!
Kiedy? 29.09
Gdzie? Wrocławski Dom Literatury

przeglad wydarzen wrzesien

Sobotnie Spotkanie Językowe // Saturday Language Meeting

Macie ochotę na chwilę relaksu na słonecznym pokładzie? Właściciele Wrocław Language Cafe zorganizowali kolejne spotkanie językowe, tym razem w zupełnie innej odsłonie. Uczestnicy będą mieli okazję polepszyć swoje umiejętności lingwistyczne i poznać nowych ludzi nad rzeką na Statku Restauracja Wratislavia. Kto jest chętny?
Kiedy? 08.09
Gdzie? Statek Restauracja Wratislavia

przeglad wydarzen wrzesien

OŁBIN w plenerze! Warsztaty design thinking

To wydarzenie szczególnie przypadło nam do gustu. Warsztaty z design thinking to nie tylko możliwość nauki projektowania unikatowych rozwiązań, ale również odkrywanie na nowo wszystkiego dookoła. Organizatorzy zapewniają, że podczas warsztatów będą się kierować zasadą “minimum mówienia – maksimum działania”, co oznacza, że nie będzie to kolejna nudna prelekcja, a konkretne warsztaty nastawione na zdobycie konkretnych umiejętności. Warto wspomnieć, że udział w warsztatach jest bezpłatny!
Kiedy? 08.09-09.09
Gdzie? Park Stanisława Tołpy

Categories: Wydarzenia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *