Grudzień, chociaż wydaje się krótszy przez ostatni, świąteczny tydzień, zaskakuje ilością wydarzeń. Jest co robić – mnóstwo okazji, by kupić świąteczne prezenty oraz wiele warsztatów i inspirujących spotkań. Każdy znajdzie coś dla siebie – sprawdźcie!

28. Wrocławskie Targi Dobrych Książek

Jak co roku można będzie spotkać najlepszych Wydawców z całej Polski, którzy zaprezentują swoje nowości, premiery oraz przedstawią ofertę często niedostępną w dużych sieciowych księgarniach. Będą przedświąteczne rabaty, a także warsztaty, prelekcje i panele dyskusyjne. Miłośnicy książek, zainteresowani?

Gdzie? Hala Stulecia
Kiedy? 5-9.12.2019

Świąteczny Pchli Targ w Firleju

Pchli targ w Firleju to comiesięczna inicjatywa, która pozwala na wyjątkowe, nietuzinkowe zakupy oraz możliwość sprzedaży swoich ubrań, książek, kwiatów, zabawek i innych bibelotów. Tym razem czeka na was edycja świąteczna. Zainteresowani?

Gdzie? ul. Grabiszyńska 56
Kiedy? Różne daty [info w wydarzeniu]

Kiszenie z seniorkami

“Mimo, że fermentacja jedzenia jest w Polsce bardzo popularna, to najczęściej w słoikach lądują kapusta i ogórki. „Aktywne seniorki z Nadodrza” kiszeniem przeróżnych owoców i warzyw zajmują się od wielu lat (jeszcze zanim stało się to tak modne), a teraz chcą się podzielić swoją wiedzą i umiejętnościami” 

Gdzie? HART – Hostel & Art, ul. Rydygiera 25a
Kiedy? Różne daty [info w wydarzeniu]

Świąteczna Noc Nadodrza – prezenty zero waste

Noc Nadodrza tym razem w klimacie zero waste – zamiast kupować, stworzysz swój własny prezent. Warsztaty i kiermasze, rzemiosło i handmade, zajęcia i spotkania. Przez cały świąteczny tydzień, od 9 do 14 możecie wziąć udział w wielu warsztatach – sprawdźcie!

Gdzie? Łokietka 5 – Infopunkt Nadodrze
Kiedy? 9-14.12.2019

SLAM Poetycki

Surowiec już po raz kolejny gościć będzie lokalnych slamerów i slamerki rywalizujących ze sobą, przedstawiając swoją twórczość publice! Będzie ciekawie, emocjonująco, a najlepszy występ zostanie nagrodzony. 

Gdzie? Surowiec, ul. Ruska 46a
Kiedy? 12.12.2019 godz. 21:00

JESTEŚMY…na chwilę. Wystawa fotografii.

Wernisaż nieco inny niż te, na które chodzimy na co dzień. Będziemy mieli okazję zobaczyć zdjęcia Patrycji Dzwonkowskiej (Campanula), która fotografuje osoby w hospicjach. Zobaczycie cały zakres emocji, które towarzyszą pacjentom i personelowi zawarty w fotografiach.

Gdzie? Browar Mieszczański
Kiedy? 13.12.2019, godz. 18:00

Żywa Biblioteka / Human Library – Centrum Innowacji Przejście

Ostatnia w tym roku Żywa Biblioteka Wrocław odbędzie się w Centrum Innowacji Przejście! Wydarzenie skierowane do wszystkich osób mieszkających lub odwiedzających Wrocław. Przyjdźcie porozmawiać z Żywymi Książkami – są nimi ludzie, ale można czytać z nich jak z otwartej księgi.

Gdzie? Centrum Innowacji Przejście, ul. Świdnicka 19
Kiedy? 13.12.2019 godz. 14:00

SEMpresso #4 – Jak kupujemy? O UX i podejmowaniu decyzji.

Świąteczna edycja spotkań przy kawie z tematami SEO – o marketingu online dla Przedsiębiorców i Marketingowców. Tym razem czeka na Was przyjazna atmosfera połączona z wiedzą, dyskusją oraz świątecznymi smakołykami. Grudzień to czas zakupów i decyzji – dowiecie się jak kupujemy w internecie.

Gdzie? Strefa Kultury Wrocław
Kiedy? 13.12.2019 godz. 11:45

InstaŚniadanie

InstaŚniadanie czyli weekendowa wersja InstaCzwartów. Będzie okazja, by spotkać lokalnych miłośników Instagrama, porozmawiać przy dobrym jedzeniu i poćwiczyć flatlay’e – ucząc się od najlepszych.

Gdzie? Concept Stu Mostów, ul. Jana Długosza 2
Kiedy? 14.12.2019, godz. 10:00

Wielki Test Wiedzy o Wrocławiu

Nie mogło go zabraknąć w zestawieniu wydarzeń TYPOWrO. Celem Testu jest popularyzowanie wiedzy o mieście, jego mieszkańcach, ważnych wydarzeniach i ciekawostkach związanych z Wrocławiem – przewidziane są atrakcyjne nagrody pieniężne. Mamy czytelnkiów, którzy podejmą wyzwanie?

Gdzie? Instytut Informatyki UWr, ul. Fryderyka Joliot-Curie 15
Kiedy? 14.12.2019, godz. 11:00

Vintage Market w Recepcji – Edycja Świąteczna

Pragniesz odnaleźć swój własny, wyróżniający Cię z tłumu styl? A może od dawna żyjesz w duchu vintage i chcesz powiększyć swoją szafę? Vintage Market w Recepcji będzie niepowtarzalną okazją, by nabyć nietuzinkowe prezenty dla najbliższych, porozmawiać z kolekcjonerami vintage i zrobić zakupy w duchu zero waste.

Gdzie? Recepcja, Ruska 46a
Kiedy? 14.12.2019 godz. 12:00

Targ od ręki

Targi rękodzieła, dzięki którym możemy wesprzeć potrzebujących! W trakcie trwania targów można będzie wesprzeć Fundację Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową, również wpisowe (pobierane od wystawców) zostanie przekazane na rzecz Fundacji. Jesteście ciekawi kto się pojawi? 

Gdzie? Pod Ciśnieniem, ul. Sudecka 96
Kiedy? 14.12.2019, godz. 11:00

TARGI DOBRY DESIGN Gwiazdka

Dobry Design to jak zawsze doskonała okazja, aby zaopatrzyć się w świąteczne prezenty. Kompletną listę wydawców znajdziecie w wydarzeniu. Ze względu na duże zainteresowanie – odbędzie się druga grudniowa edycja Dobrego Designu.

Gdzie? Barbara, ul. Świdnicka 8b
Kiedy? 15.12.2019 godz. 11:00

Wieczór zagadek Sherlocka Holmesa | Powtórka zagadek 2019

“We wtorek 17 grudnia, o godzinie 20:00, odbędzie się specjalna edycja Wieczorów — będzie okazja przyjść, wybrać 1 z 3 zagadek, które mieliśmy na poprzednich edycja i wraz z zespołem spróbować ją rozwiązać!” Wydarzenie jest darmowe, ale liczba miejsc ograniczona – spieszcie się z rezerwacją miejsc!

Gdzie? Kawiarnia Literatka, Rynek 56/57
Kiedy? 17.12.2019, godz. 20:00

Marnowanie jedzenia – dyskusja wokół problemu

W Instytucie Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego będziecie mieli okazję posłuchać i podyskutować na temat problemu jakim jest marnowanie jedzenia. Spotkanie z ekspertami odbędzie się już 17 grudnia.

Gdzie? IPS, ul. Dawida 1
Kiedy? 17.10.2019, godz. 17:30

Bakalie Wrocław – Świąteczne Zakupy Last Minute

“Nie widzieliśmy się cały rok! Dlatego nie możemy się doczekać spotkania z Wami – wystawcami i gośćmi piątej edycji BAKALIE WROCŁAW. Kolejny raz zapraszamy Was do przestrzeni NOT Wrocław na świąteczny targ prezentów, przysmaki od wrocławskich kucharzy i ciekawe warsztaty.” Tak zapowiada się świąteczna edycja uwielbianych przez wrocławian Bakalii. Brzmi fajnie?

Gdzie? ul. Piłsudskiego 74
Kiedy? 21.12.2019, godz. 12:00

Chcesz być na bieżąco z naszym miastem? Polub nasz fanpage!

Categories: Wydarzenia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *