Poznaj kultowe miejsca we Wrocławiu, które warto odwiedzić jeśli mieszkasz tu od niedawna. Zna je większość Wrocławian. To klasyczne smaki oraz typowe miejsca, po których może nie oprowadzi Cię przewodnik, za to na pewno student ostatnich lat!

1. Bar Witek

Bar znajduje się na Wita Stwosza nieprzerwanie od 1979. Zjecie tu kultowe tosty (ten najbardziej znany – z serem i pieczarkami). Stawiając na klasykę domów kiszonego ogórka, tosty podaje starsza Pani, która nie żałuje sosu, ale tego się nie bójcie – proporcje zna idealnie. Tosty kosztują mniej niż 10 zł i spokojnie zastąpią Wam obiad.

3. Kolorowe Podwórka

To wyjątkowe miejsce na mapie Wrocławia. Na podwórku przy Roosvelta, gdzie znajdziecie wiele namalowanych dzieł sztuki, znajdują się również rysunki zwierząt. Mural powstał z inicjatywy grupy OKAP.

2. Polish Lody

Wyjątkowe lody znane z kolejki, która do nich stoi. Na placu Bema są dwie znane kolejki – jedna do piekarni, a druga po lody! Nikt nie wierzył w sukces lodziarni, a to właśnie oni rozpętali modę na lody rzemieślnicze we Wrocławiu (i w całej Polsce).

4. Podwórko Neonów

fot. Kasia Bielak

Podwórko przy Ruskiej, gdzie znajdują się neony z historią, które zostały uratowane przez Neon Side Wrocław. Można je oglądać codziennie, ale najlepszy efekt daje wizyta po zmroku.

5. Vega Bar Wegański

Jeden z najstarszych wege barów, który znajduje się w samym centrum Wrocławia – na rynku. Znajdziecie tutaj domowe smaki i nie tylko. Ceny przystępne, porcje duże i nawet mięsożerca może się przekonać do wegańskich smaków. Osobiście polecam burgery – buraczany wymiata.

6. Polinka

Kolejka górska w mieście. Polinka łączy dwie części kampusu Politechniki Wrocławskiej. Mieszkając w okolicach Przedmieścia Oławskiego, łatwo się nią przedostać na drugą stronę Odry, gdzie czeka na was wiele beach barów. Studenci Politechniki jeżdżą za darmo, inni zapłacą za nią jak za bilet ulgowy komunikacji miejskiej.

7. Wyspa Słodowa

Wyspa, którą znają wszyscy studenci. Miejsce, gdzie odbywają się spotkania integracyjne, pikniki oraz grille. Choć sezon trwa cały rok i pogoda nikomu tutaj niestraszna, oficjalnie zaczyna się on 21 marca w Pierwszy Dzień Wiosny, kiedy licealiści świętują Dzień Wagarowicza. W okresie letnim znajdziecie tutaj kilka barów na barkach.

8. Kino Nowe Horyzonty

Największe kino niezależne, w którym obejrzycie dobre kino środka, hity festiwali czy przeglądy filmów z całego świata. Dodatkowo odbywa się tu wiele prelekcji i ciekawych rozmów o kinie podczas Akademii Filmowych. Jednak Nowe Horyzonty to nie tylko kino, ale też miejsce spotkań, przestrzeń jest otwarta dla wszystkich. Nie kupisz tu popcornu czy nachosów, ale zjesz przed lub po filmie w tutejszym barze.

9. Bar Mleczny Miś

Bar Mleczny, który działa od 1970 roku. Zjecie tu legendarne ruskie, leniwe czy mielone. To miejsce zna kilka pokoleń wrocławskich studentów, którzy stoją czasami w gigantycznej kolejce w jednym z najtańszych (i do tego smacznych) miejsc.

10. Hala Targowa

Tutaj kupisz świeże owoce i warzywa oraz lokalne smaki. Warto przejść się po różnych stoiskach, poczuć klimat tego miejsca i znaleźć swojego ulubionego sprzedawcę, u którego stale będziesz robić zakupy. Jednak to miejsce to nie tylko warzywa i owoce, wypijesz tu też jedną z najlepszych kaw w Polsce, w Cafe Targowa.

11. Stary Klasztor

Jest to klub, który znajduje się w dawnym klasztorze. Tutaj odbywają się najciekawsze koncerty w mieście, a w piwnicy działa Bar Przybij Piątaka, gdzie wypijecie ulubione trunki w cenie 5 zł. Jeśli jesteś fanem muzyki, koniecznie zapisz to miejsce.

12. Panorama Racławicka

Może to oklepane, może miałaś/eś już okazję odwiedzić podczas wycieczki szkolnej, ale każdy Wrocławianin powinien przynajmniej raz tutaj trafić. Nie tylko po to, by wiedział, jak przebiegła Bitwa pod Racławicami, ale również, żeby pomógł zagubionym turystom.

13. Pergola przy Hali Stulecia

Pergola to ogrodowa zabudowa przy Hali Stulecia, podążając ścieżkami której traficie do Multimedialnej Fontanny. Najpiękniej prezentuje się latem, kiedy można zobaczyć ją w całej okazałości. Pokazy odbywają się co godzinę. To idealne miejsce na spacer.

14. Pasaż Niepolda

Ostatnie miejsce na naszej liście. Pasaż klubów – znajdziecie tutaj takie klasyki jak Bezsenność, czy Mundo71. Traficie tu podczas studenckich czwartków, ale nie tylko. Na Pasażu Niepolda impreza trwa codziennie i zwykle do samego rana.

Chcesz poznać więcej ciekawych miejsc we Wrocławiu?
Bądź z nami na bieżąco!

Categories: Miejsca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *