Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, najczęściej jemy je w domu, ale coraz częściej decydujemy się je celebrować na mieście. Poznaj 8 kultowych miejsc na śniadanie we Wrocławiu. Wybraliśmy miejsca, które znajdziesz tylko we Wrocławiu i które wpłynęły na trend jedzenia śniadań poza domem.

Dinette

Jedna z pierwszych śniadaniowni w mieście, a dzisiaj wrocławska klasyka, miejsce którego nie można pominąć. Wyróżnia ich chleb wypiekany na miejscu z tradycyjnych receptur oraz szeroki wybór śniadań. W menu znajdziemy klasyczną jajecznicę, śniadania z różnych stron świata oraz wyjątkowe jajka sadzone na gofrach z boczkiem i syropem klonowym.
Śniadania serwowane 8:00 – 12:00
Gdzie: pl. Teatralny 8 (najbliższy przystanek: opera)
Ceny: 13-29 zł

Folgujemy

“Kuchnia na trawie” w okolicach dworca. Wyjątkowy lokal na “trójkącie” z minimalistycznym wnętrzem, które pozwala poczuć jakbyśmy byli na pikniku na trawie, choć jesteśmy w centrum miasta. Na stołach i na półkach znajdziecie wiele różnych książek kucharskich – są jedyną we Wrocławiu czytelnią kulinarną. W menu znajdziecie wiele propozycji na słodko i na słono.
Czynne od 8:00 (w weekendy od 9:00)
Gdzie: Kniaziewicza 16
Ceny: 15-22zł

W kontakcie

Hummus bar we Wrocławiu, zlokalizowany w okolicach Placu Grunwaldzkiego. Mały klimatyczny lokal. Duży wybór pięknie podanych hummusów z wyśmienitymi dodatkami w postaci regionalnych produktów podawanych z ciepłą pitą. Pasty podawane z lokalnym chlebem. W lokalu znajdziecie dużo zieleni od dziewczyn z rośliny, które dodają klimatu i poczujecie się tutaj jak w domu.
Czynne od 7:30 (w weekendy od 9:00)
Gdzie: Benedyktyna Polaka 12/1b
Ceny: 13-24 zł

Post udostępniony przez @nataliefolle

egg cafe

Kawałek Australii na wrocławskim Nadodrzu. Właścicielka po wielu latach emigracji wróciła do Wrocławia, otwierając klimatyczne miejsce, gdzie głównie królują jajka. Wyjątkowe wnętrze przenosi nas do instagramowych zdjęć australijskich blogerek, znajdziemy w nim nawiązania do surfingu i australijskiej kultury. W menu znajdziecie dania, których nie zjecie nigdzie indziej tj. mexican baked eggs, czy Salmon and halloumi stack, ale również wiele standardowych pozycji jak jajka po benedyktyńsku, czy tosty francuskie z syropem klonowym i owocami.
Czynne od 7:30 (w weekendy od 8:00)
Gdzie: Jedności Narodowej 62/1a
Ceny: 8-25zł

Giselle

Kawiarnia, do której wchodząc, przenosimy się do Paryża, choć znajduje się w samym centrum Wrocławia. Drewniany bar, delikatne wnętrze oraz cicho grająca francuska muzyka- budująca klimat. Słyną z brioszek z jajecznicą podawanych na rukoli. Znajdziemy tutaj inne klasyczne pozycje śniadaniowe z francuskiej kuchni, tj. croque madame i monsieur oraz omlety.
Czynne od 7:30 (w niedziele od 9:00)

Gdzie: Szewska 27
Ceny: 7-25 zł

Pomiędzy

Na Nadodrzu możemy znaleźć coraz więcej klimatycznych miejsc, jednym z miejsc jest Pomiędzy. Kawiarnia znajdująca się na rogu kamienicy Dubois. Domowa atmosfera, choć na pierwszy rzut oka ciemny, ale bardzo przytulny lokal. W śniadaniowym menu znajdziemy klasyki takie jak jajecznica, ale również bardziej wymyślne dania jak chałka z łososiem, czy bułka z długo pieczoną kaczką.
Czynne od 8:00 (w weekendy od 10:00)
Gdzie: Dubois 2
Ceny: 10-20 zł

Pochlebna

Jeśli dbasz o zdrowy tryb życia, na pewno musisz tutaj zajrzeć. Chleb wypiekany na miejscu, również w wersji bezglutenowej. Dania są konsultowane z dietetykiem i składają się z lokalnych, ekologicznych produktów. W karcie śniadaniowej znajdziemy pankejki czekoladowe, panini orkiszowe oraz jajka na wiele sposobów.
Czynne od 8:00
Gdzie: św. Antoniego 15
Ceny: 14-22 zł

Różana

To piekarnio-kawiarnia zlokalizowana na Krzykach. To przytulnym “osiedlowym”, rodzinnym miejscem, gdzie kupicie świeżo wypiekany chleb, ale również zjecie pyszne śniadanie. Znajdziecie w karcie francuskie i włoskie klasyki, które zasmakują każdemu. Przy zakupie kawy, śniadanie zjecie za 6 zł!
Czynne od 7:00 (w weekendy od 8:00)
Gdzie: Zwycięska 14c/b
Ceny:
10-22zł

 

Chcesz poznawać ciekawe wydarzenia i miejsca we Wrocławiu,
bądź z nami na bieżąco!

 

 

 

 

Categories: Miejsca

2 Comments

Śniadanie we Wrocławiu - 8 miejsc na pyszny początek dnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *