Chcemy być częścią dobrej zmiany, właśnie z tego powodu postanowiliśmy stworzyć dla Was przegląd miejsc, w których możecie oddać ubrania. Każdy z nas posiada kilka bluzek, które zalegają gdzieś z tyłu szafy i sweter, który okazał się być nietrafionym prezentem.

Zamiast wyrzucać niepotrzebne rzeczy warto przemyśleć, czy możemy tym samym komuś pomóc. Okazuje się, że we Wrocławiu istnieje bardzo dużo placówek, które z chęcią przyjmą od nas niepotrzebne ubrania, a my tym samym pozbędziemy się zbędnej odzieży i zyskamy tym samym więcej przestrzeni.

Miejsca, w których możesz oddać niepotrzebne ubrania:

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć Biblioteki Ubrań. Dziewczyny przyjmują ubrania i wymieniają je na darmowe wypożyczenie z Biblioteki Ubrań. B

Caritas Archidiecezji Wrocławskiej
ul. Katedralna 7
tel. 71 32 71 300

Towarszystwo Pomocy im. św. Brata Alberta
ul. Kołłątaja 26a
tel. 71 367 12 37

Noclegownia im. św. Brata Alberta
ul. Małachowskiego 15
tel. 71 717 34 25

Stowarzyszenie Pomocy „Ludzie Ludziom” Dom Socjalny dla Mężczyzn
ul. Obornicka 58a, 51-113 Wrocław
tel. 71 329 08 06

Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci
ul. Jedności Narodowej 47/47a/49a, 50-260 Wrocław
tel. 501 856 033

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Ich Rodzinom w Szczególnie Trudnej Sytuacji Życiowej „Iskierka”
plac Świętego Macieja 5, 53-110 Wrocław
tel. 71 322 41 14

Warto przed oddaniem odzieży skontaktować się z wybraną placówką i sprawdzić czy zapotrzebowanie na odzież chwilowo nie wygasło. Zdarza się, że placówki posiadają tyle darów, iż odsyłają osoby, które chcą przekazać im kolejne rzeczy. Głównie dlatego, że oddawanie przedmiotów musi iść w parze z potrzebą. Ważne, abyśmy oddali nasze rzeczy w ręce osób, które rzeczywiście ich potrzebują. W przeciwnym razie taki oddanie odzieży czy innych przedmiotów nie będzie się różniło od wyrzucenia ich do śmieci.

Pamiętajcie, że oddawać warto nie tylko niepotrzebną odzież, ale również sprawne urządzenia czy inne przedmioty, które stały się zbędne! Poniżej podsuwamy Wam listę grup, na Facebooku, których głównym celem jest propagowanie życia w stylu zero waste, a tym samym niewyrzucanie przedmiotów, które mogą posłużyć jeszcze komuś innemu.

  • Uwaga, śmieciarka jedzie – Wrocław
  • Oddam za darmo Wrocław
  • ODDAM ZA DARMO – WROCŁAW

Dodatkowo na stronie internetowej DomyDziecka.pl można z łatwością wyszukać miejsce swojego zamieszkania i sprawdzić czego akurat potrzebują konkretne placówki. Na stronie internetowej bardzo często pojawiają się aktualizacje konkretnych potrzeb. Można sprawić dzieciakom drobiazgi na dzień dziecka, ale również oddać kurtki przejściowe, spodnie dresowe czy t-shirty.

  • DomyDziecka.org

Chcesz poznać inne ciekawe miejsca we Wrocławiu? Bądź na bieżąco!

Categories: Miejsca

One comment

Gdzie można oddać niepotrzebne ubrania?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *