Świat mody jest branżą, która z pewnością może mieć dużo do powiedzenia w kwestii zrównoważonego rozwoju. Marki odzieżowe zdają sobie sprawę, że mają ogromny wpływ na stan naszej planety. 

Ostatnimi czasy dużo mówi się o świadomości konsumenckiej, jak i ekologicznej. Dokonując wyboru produktu, coraz częściej zastanawiamy się nie tylko nad jego dostępnością czy ceną, ale również nad miejscem produkcji oraz nad wykorzystanymi do niego materiałami.

Coraz częściej możemy zaobserwować działania, które mają na celu uświadamianie konsumentów w zakresie odpowiedzialnych zakupów.

Lubimy wspierać polskich twórców, a szczególnie tych działających we Wrocławiu. Poniżej znajdziecie listę marek, które swoją działalnością szczególnie przykuły naszą uwagę.

Elementy

Marka, która należy do grupy TRANSPARENT SHOPPING COLLECTIVE. Została założona przez projektantów, którym zależy na transparentności w świecie mody, a co za tym idzie zwiększaniu świadomości konsumenckiej. Filozofia kolektywu opiera się przede wszystkim na: przejrzystości ceny, przejrzystości produkcji oraz social trust, czyli pozytywnym wpływaniu na otoczenie i innych ludzi. Dodatkowo kupując ich produkty, macie pewność, że minimum 1% ceny przeznaczają na działania prospołeczne. 

Wszystko to, co marka pragnie sobą reprezentować idzie w zgodzie z produktami, które nam oferują. Ich ubrania nie tylko są wykonane z najlepszej jakości materiałów, ale gołym okiem można dostrzec ogromną precyzję wykonania.

założyciele: Marta Garbińska-Włodarczyk, Bartosz Ladra
strona internetowa: https://elementywear.com/pl/
sklep stacjonarny:
– DH Renoma, Świdnicka 40, 50-024 Wrocław
– Mysia 3, 00-496 Warszawa

PULPA

Jak sama autorka mówi Pulpa clth powstała z „potrzeby tworzenia i niezależności”. Marta Maruszczyk jest żywym dowodem na to, że stworzenie marki trochę dla siebie nie zawsze musi okazać się katastrofą. Pulpa to minimalistyczna odzież, która łączy ze sobą odrobinę luzu, jak i dozę elegancji. Znajdziemy tam i eleganckie marynarki, jak również dzianinowe sukienki formą przypominające bluzę z kapturem. Wszystkie ubrania z kolekcji wydają się komponować ze sobą. Co ciekawe ubrania Pulpy są unikatowe – szytych jest kilka sztuk. 

Sklep stacjonarny znajduje się w Hali Targowej – miejscu, które samo w sobie jest atrakcją turystyczną. Wybudowano ją w latach 1905-1908, a podczas II wojny budynek w zasadzie nie ucierpiał. Charakterystyczne kafle, łukowe okna, cegła na ścianach – wszystko to składa się na niepowtarzalny klimat przestrzeni, w której znajduje się sklep PULPA.

założycielka: Marta Maruszczyk
strona internetowa: https://pulpashop.com/
sklep stacjonarny: Hala Targowa, ul. Piaskowa 17, Wrocław/ sklep nr 162, 1 piętro

Obraz może zawierać: 1 osoba

Stąd właśnie płynie niepowtarzalny klimat przestrzeni, w której znajduje się sklep PULPA.

założycielka: Marta Maruszczyk
strona internetowa: https://pulpashop.com/
sklep stacjonarny: Hala Targowa, ul. Piaskowa 17, Wrocław/ sklep nr 162, 1 piętro

Natula

Natula to polska marka, której ubrania powstają we Wrocławiu. Oprócz tego, że wszystkie produkty tworzone są lokalnie, twórczyni zwraca również uwagę na to, aby wszystkie materiały wykorzystane do produkcji ubrań były ekologiczne. Chodzi tutaj nie tylko o naturalne tkaniny, ale również guziki, metki, pudełka, które są wykonane z naturalnych, recyclingowych materiałów. 

Jeśli jesteście ciekawi w jakich warunkach powstają sukienki czy koszule Natula warto odwiedzić pracownię stacjonarną, która znajduje się na ul. Krupniczej 13. 

założycielka: Natalia Marczal
strona internetowa: https://natula.pl/
pracownia: Krupnicza 13/205, 50-075 Wrocław

The Odder Side

Jeśli jechaliście kiedyś tramwajem numer 33 w kierunku Galerii Dominikańskiej z pewnością przy ul. Zamkowej udało Wam się dostrzec niewielki butik oznaczony białym szyldem z napisem „The Odder Side”. 

To marka założona przez dwie dziewczyny Brygidę oraz Justynę, które postanowiły połączyć nowoczesny design z najwyższą jakością. Są to ubrania łączące ponadczasową klasykę z niewymuszoną kobiecością. Dziewczynom do tej pory udało się podbić nie tylko serca Polek, ale również Francuzek. Otworzyły butik w samym sercu Francji – Paryżu!

założyciele: Brygida Handzelewicz-Wacławek, Justyna Przygońska
strona internetowa: https://www.theodderside.pl/
sklep stacjonarny: Kazimierza Wielkiego 41, 50-077 Wrocław

Chcesz poznać ciekawe miejsca we Wrocławiu? Bądź na bieżąco!


Categories: Miejsca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *