Marcowa aura z pewnością nie sprzyja już siedzeniu w domu. Właśnie dlatego podrzucamy Wam kilka powodów, dla których warto wygrzebać się spod tony koców i ruszyć w miasto.

Wiosenne PSOTY we Wrocławiu

Wiosenne PSOTY we Wrocławiu czyli wszystko dla miłośników naszych małych, czworonożnych pupili. Organizatorzy zaczynają ujawniać nazwy firm, które pojawią się na tegorocznych targach. Śledźcie oficjalną stronę wydarzenia!

Gdzie? NOT Wrocław
Kiedy? 30.03.19 r.

PUB SESJA

Wydarzenie, na które większość z nas zapewne czeka z niecierpliwością. 11 marca zbieramy ekipę i ruszamy w miasto!
Zasada jest prosta – odbierasz swój indeks, a następnie zbierasz oceny w indeksie. Każdy z pubów biorący udział w akcji zaoferuje Ci specjalne menu. Jeden wypity napój = wpis w indeksie. Do dzieła!
Sprzedaż biletów już wystartowała! Przyznać się – kto z Was ma już swój indeks?

Gdzie? Wrocławskie Puby
Kiedy? 11.03.19r.

Frankofonia we Wrocławiu

Frankofonia we Wrocławiu to festiwal skupiający ludzi posługujących się językiem francuskim, ale i wszystkich tych, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej na temat kultury tego języka. W programie m.in. wystawa rysunków humorystycznych, spotkanie z Valérie Mirarchi, wystawa fotograficzna Maroko czy koncert BERGAME Soirée.

Gdzie? Alliance Francaise Wrocław
Kiedy? 01 – 31.03.19 r.

Kino Surowiec #68 Pokolenie pieniądze

A gdyby tak zastanowić się jaką rolę odgrywają pieniądze w życiu tego 1 procenta ludzi na Ziemii, którzy nie muszą się o nie martwić? Lauren Greenfield – amerykańska fotograf i filmowiec – postanawia odpowiedzieć sobie na to pytanie. Analizuje ideę pieniędzy, bogactwa i wszystkich tych, którzy pragną żyć luksusowo.

Gdzie? Surowiec
Kiedy? 19.03.19 r.

Visions Festival 2019

Visions Festival to wydarzenie towarzyszące Wrocławskiej Nocy Muzeów. Organizatorzy pragną stworzyć dla nas “platformę” łączącą sztukę alternatywną oraz warsztaty związane z muzyką, fotografią czy grafiką.
Tym razem będziecie mieli okazję posłuchać Paki – zdolnej djki z Poznania. Oprócz tego na scenie pojawi się Dave Haco, a:wide i Tomashevsky, Cruzoe oraz duet Markovitz Frenzel.

Gdzie? Surowiec
Kiedy? 09.03.19 r.

19. Tydzień Kina Hiszpańskiego

Tydzień Kina Hiszpańskiego na stałe wpisał się już w kalendarz miejskich wydarzeń. Okazuje się, że hiszpańskie kino ma się bardzo dobrze, o czym sami będziecie mieli okazję się przekonać! W programie m.in. „Mistrzowie” (Campeones), „Superlópez”, „Królestwo” (El reino) czy „Carmen i Lola” (Carmen y Lola). Bilety do zakupienia na www.kinonh.pl lub w kasach kina.

Gdzie? Kino Nowe Horyzonty
Kiedy? 15 – 21.03.19 r.

Akademia Miejska: Jak dbać o miejskie marginesy?

“Miasto to niezwykle skomplikowany i żywy organizm. W trzecim semestrze Akademii Miejskiej przyjrzymy się kluczowym procesom, które wpływają na kształt przestrzeni miejskiej oraz na warunki życia mieszkańców. Naszym celem będzie wspólne zrozumienie przemian, jakim podlega w ostatnich dekadach Wrocław.”

Gdzie? Barbara
Kiedy? 07.03.19 r.

Wystawa projektowania graficznego OPT

Ośrodek Postaw Twórczych – miejsce na mapie Wrocławia, które zdecydowanie warto poznać.
Tym razem OPT zaprasza nas na wystawę prac uczestników poprzednich semestrów projektowania graficznego. Wzięli oni na warsztat litery, cyfry i znaki polskiego alfabetu. Będziemy mieli okazję zobaczyć autorskie zeszyty ukazujące interpretację konkretnych znaków. Biorąc pod uwagę kadrę, nie mamy wątpliwości, że będą to prace na wysokim poziomie. Więcej o wystawie “7?W0A,91258” znajdziecie na ich oficjalnej stronie internetowej, którą zachęcamy odwiedzić.
Mocno kibicujemy! Kto widzi się z nami na wydarzeniu?

Gdzie? Ośrodek Postaw Twórczych
Kiedy? 14.03.19 r.

Rozmowy polsko-ukraińskie – Olga Tokarczuk i Jurij Andruchowycz

Kolejne wydarzenie w ramach Festiwalu Twórczej Współpracy WROCloveEUKRAINA. “W obliczu pogarszających się stosunków politycznych i dyplomatycznych obu naszych krajów, to co możemy zrobić jako społeczeństwo obywatelskie, a szerzej jako zwykli Polacy i Ukraińcy, to po prostu siąść razem do stołu i zacząć rozmawiać. Rozmawiać pomimo politycznych sporów i podziałów, nie tylko po to, aby zrozumieć tego, z kim rozmawiamy, lecz także by dowiedzieć się więcej o sobie samych.”

Gdzie? Muzeum Pana Tadeusza
Kiedy? 07.03.19 r.

The Best OFF, przegląd teatralny

Jury nie miało łatwego zadania! Spośród dwustu czterdziestu czterech spektakli zgłoszonych do konkursu 1. Konkursu na Najlepszy Spektakl Teatru Niezależnego „The Best OFF”, musieli przyznać nagrodę główną. Ostatecznie trafiła ona do „Curko moja ogłoś to – rytmizowany biuletyn z wystawy Marii Wnęk” Teatru Zamiast wg koncepcji Magdaleny Drab. Jesteście ciekawi, które spektakle również zostały wyróżnione? Przegląd organizowany przez Instytut Grotowskiego będzie idealną okazją do tego, aby nadrobić zaległości.

Gdzie? Instytut Grotowskiego
Kiedy? 07.03.19 r.

AIR Wro Talks 4.0

Konferencja, której nie można przegapić! AIR Wro Talks 4.0 to przestrzeń dla ekspertów, ale również praktyków aktywnych w obszarze kultury. “Co mówi Brexit o kulturze europejskiej?”, “Kto promuje Grenlandię?”, “Jak mówić o większości świata?” – to właśnie na te i inne pytania będziemy mieli okazję znaleźć odpowiedź podczas tej edycji. Jesteście ciekawi? Zajrzyjcie na oficjalną stronę wydarzenia i sprawdźcie pełny program!

Gdzie? Barbara
Kiedy? 28 – 29.03.19 r.

Przegląd portfolio studentów grafiki Uniwersytetu SWPS

Uniwersytet SWPS startuje z kolejnym cyklem, podczas którego będziemy mieli okazję przyjrzeć się dokonaniom projektowym studentów grafiki. Zapowiada się ciekawie, a to ze względu na to, że kilkunasto minutowe wystąpienia będą wzbogacone dyskusje z udziałem przedstawicieli sektora naukowego, artystycznego, miejskiego i rynkowego.

Gdzie? PROZA
Kiedy? 14.03.19 r.

Edyton Art+Feminism z Kolektywem Kariatyda

Edyton Art+Feminism to jedno z najciekawszych wydarzeń, które czeka na Was w marcu. Dla wszystkich niewtajemniczonych – “edyton art+feminism” jest to maraton tworzenia i edytowania haseł w Wikipedii, które dotyczyć będą wyłącznie artystek. Organizatorki zapraszają wszystkich tych, którzy chcieliby sprawdzić się w roli wikipedysty czy wikipedystki.

Gdzie? Recepcja
Kiedy? 16.03.19 r.

Trzy początki. 1918/1945/1989

“Architektura powstaje zwykle gdzieś pomiędzy tym, kim jesteśmy a tym, kim chcielibyśmy być. Być może właśnie dlatego najciekawsze zjawiska w architekturze rodzą się tuż po wielkich przełomach, na fali entuzjazmu i spektakularnych projekcji przyszłości.”

Gdzie? Muzeum Architektury
Kiedy? 14 – 31.03.19 r.

„Marina Abramović. Artystka obecna”

“Mówi się o niej: „nieustraszona, radykalna, nonkonformistyczna”.”  Kino Nowe Horyzonty przygotowało dla nas coś specjalnego – specjalny pokaz filmu „Marina Abramović. Artystka obecna”, po którym odbędzie się otwarta dyskusja z Joanną Stembalską, kierowniczką i kuratorką galerii Studio BWA.

Gdzie? Kino Nowe Horyzonty
Kiedy? 07.03.19 r.

(Ty)dzień Kobiet

Nie dzień kobiet, a tydzień kobiet – czyli seria spotkań, wykładów i warsztatów prowadzona z myślą o kobietach. W programie m.in. spotkanie z Katarzyną Barczyk, dr Bianką Lewandowską oraz dr Bogną Bartosz. Pełny program znajdziecie na oficjalnej stronie wydarzenia.

Gdzie? Instytut Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego
Kiedy? 04.03.19 r.

Chcesz być na bieżąco z ciekawymi wydarzeniami we Wrocławiu?


Categories: Wydarzenia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *