Kwiaty to najprostszy i najpiękniejszy motyw obdarowywania oraz przeniesienia do wnętrz pierwiastka natury. Bukiet na prezent powinien być przygotowany z myślą o osobie, do której ma trafić, dlatego wybór wcale nie musi być taki prosty. Kompozycje kwiatowe stanowią również dekorację, która ożywi wnętrze i doda przytulności naszym czterem kątom. Przychodzimy z pomocą i przedstawiamy najbardziej kolorowe kwiaciarnie we Wrocławiu!

Mchy i paprocie

Właścicielka pracowni florystycznej – Natalia, w swoich kompozycjach kwiatowych największy nacisk kładzie na naturę. Nie korzysta z oklepanych i egzotycznych kwiatów pojawiających się w każdej kwiaciarni, a z tych kojarzących się z łąką, latem i skandynawską surowością.

Kwiaciarnia dr Bloom

Takiej scenografii nie znajdziecie nigdzie indziej we Wrocławiu – u Dr Bloom króluje styl retro i vintage. Kwiaciarnia dr Bloom udowadnia, że kwiaty to nie tylko ulotna dekoracja, a dzieło sztuki, które każdy może posiadać w swoim domu.

Decoki

Decoki specjalizują się w dekoracjach ślubnych, tworząc niepowtarzalne bukiety, aranżacje kwiatowe i inne niezbędne elementy wpływające na wyjątkowość tego niezmiernie ważnego dla Pary Młodej dnia. W ich kompozycjach przeważa dużo zieleni i przyjemnych dla oka odcieni pasteli. Na pewno nie jedna z naszych czytelniczek od razu wyobrazi sobie jak idzie z bukietem od Decoki do ślubnego ołtarza.

Kwiaty na Kotlarskiej

To jedna z ulubionych kwiaciarni Wrocławian! Cieszy się niezwykle pozytywnymi opiniami na temat asortymentu, jak i profesjonalnej obsługi.

Plac Solny

Obecnie trudno wyobrazić sobie plac Solny bez kwiatów. To miejsce, gdzie o każdej porze dnia i nocy można je tam kupić. Stoiska z kolorowymi bukietami są również dużą atrakcją turystyczną. Historia tego miejsca sięga aż po II wojnę światową.

Kwiatownia

Kwiaciarnia stworzona przez duet nie do zdarcia – dwie siostry, Olę i Anię. Florystyka to ich pasja, zarobek i 95% spędzania czasu. W tym miejscu panuje cudowna i rodzinna atmosfera, dla której tak wiele osób tu wraca!

Kwiatowe studio

Kwiatowe Studio zajmuje się kompleksową oprawą florystyki i dekoracji na uroczystości okazjonalne. W ich ofercie znajdziemy również warsztaty dla fanów florystyki prowadzone przez profesjonalistów. Ich głównym celem jest rozwijanie wyobraźni plastycznej oraz umiejętności niezbędnych do wykonania własnego rękodzieła.

Kwiaty w mieście

Kwiaty w mieście przepełnia mnogość kolorów. Wszystkie realizacje wykonują indywidualnie, starając się by włożona w nie praca pozostawiała dużo miłych wrażeń i wspomnień.

Zdjęcie tytułowe wykonał Juliusz Migdziński.

Chcesz poznać ciekawe miejsca we Wrocławiu? Bądź na bieżąco!

Categories: Miejsca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *