Gdy zaczynają się upalne, letnie dni prawie każdy z nas szuka wytchnienia nad wodą. Poniżej przedstawiamy przegląd basenów i kąpielisk, które ochłodzą nas w te najcieplejsze, wakacyjne miesiące. W tych miejscach możemy odetchnąć od upałów w mieście, a w pobliżu tych zbiorników wodnych znajdziemy nie tylko piaszczyste plaże, ale również mnóstwo innych atrakcji.

Morskie Oko

ul. Chopina 27

Czynne w godz. 9:00-19:00. 

Morskie Oko to największe naturalne kąpielisko we Wrocławiu, Na jego terenie znajduje się akwen o powierzchni ponad 5 hektarów i prawie 10 hektarów plaży. Jest to doskonałe miejsce do spędzenia czasu z dziećmi na placu zabaw i podczas wodnych szaleństw na 60-metrowej ślizgawce wodnej. W tym miejscu każdy znajdzie coś dla siebie –kąpielisko podzielone jest na 3 części: dla dzieci, dla osób, które uczą się pływać oraz dla zaawansowanych pływaków. W ostatnim czasie miejsce wzbogacono również o plac zabaw i brodzik dla najmniejszych dzieci, a także o wypożyczalnię kajaków i wspomnianą ślizgawkę wodną. 

Kąpielisko Kopalnia 

Odrzańska 11, Paniowice

Godziny otwarcia 10:00–20:00

Wrocław Kopalnia to miejsce, które łączy rekreację, sport i odpoczynek – miejsce zarówno dla osób lubiących aktywny wypoczynek, jak i osób spragnionych ciszy i spokoju. Miejsce gwarantuje cały dzień wakacyjnych atrakcji i zapewni wrażenia zarówno amatorom adrenaliny (flyboardy, big bubba, skutery), wielbicieliom aktywnego relaksu (kajaki, rowery wodne, altany wśród zieleni), dzieciom (park wodny WIBIT, trampolina, duży plac zabaw) a także zwierzakom (wyspa przeznaczona do wypoczynku z czworonogami). Dawniej była to kopalnia piasku i żwiru, znajdująca się na obszarze Natura 2000 Doliny Widawy, co powoduje, że w tym miejscu zachwyci nas również piękna przyroda. 

Aquapark Wrocławski 

ul. Borowska 99

Godziny otwarcia: 05:40–23:00

Aquapark to jeden z największych parków wodnych w Polsce , a także miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. W Aquaparku poza licznymi basenami o różnej głębokości znajdziemy też zjeżdżalnie, jacuzzi, leniwą rzekę i sztuczną falę. Na terenie kompleksu mieści się również saunarium, basen sportowy oraz klub fitness wraz z siłownią. Osoby spragnione odpoczynku idealnie odnajdą się w wyjątkowej strefie saunarium, gdzie mogą oczyścić ciało i umysł, zregenerować siły i nabrać energii do działania .

Centrum rekreacyjne Ślęza 

ul. Błękitna 2

Godziny otwarcia: pon-sb: 6:00-22:00 nd: 8:00-22:00 

Centrum Ślęza to idealne miejsce, aby zatroszczyć się o dobrą formę, zadbać o zdrowie i świetne samopoczucie. Zielona przestrzeń wokół obiektu sprzyja relaksowi i wyciszeniu, a wnętrze daje poczucie komfortu z dala od zgiełku i tłumów. Skorzystać możemy tutaj z basenów sportowych i rekreacyjnych, saunarium, strefy fitness, a latem zrelaksować się w ogrodzie.

Glinianki 

ul. Kosmonautów 2 

Czynne codziennie od 9 do 19 

Wrocławskie Glinianki to jak sama nazwa wskazuje dawne kopalnie gliny, które po wojnie zalano wodą, tworząc w tym miejscu rekreacyjne tereny kąpieliskowe. Kąpielisko znajduje się nieopodal Stadionu Wrocław, posiada stoły do gry w tenisa stołowego, boiska do piłki nożnej plażowej i siatkówki. Na terenie obiektu znajdziemy też specjalny akwen przeznaczony do uprawiania sportów wodnych. W wypożyczalni sprzętu wodnego można nabyć kajaki, łodzie i rowery wodne. Glinianki we Wrocławiu to nie tylko kąpielisko i plaża, ale również wakepark z prawdziwego zdarzenia, gdzie fani wakeboardingu mogą się wyszaleć do woli.

Kąpielisko Orbita

ul. Wejherowska 34

czynne codziennie 06:00–22:00

Pływalnia Orbita  to kompleks odkrytych basenów terenie Wrocławskiego Centrum Treningowego SPARTAN. Na obiekcie poza trzema basenami znajdziemy też specjalne miejsce do wodnej zabawy z dziećmi oraz basen ze zjeżdżalniami: rolba i 3 ślizgawki. 

Kłokoczyce

ul. Kłokoczycka 2

codziennie od 9:00 do 19:00

Dzięki całej infrastrukturze tego obiektu kąpielisko jest znakomitą opcją dla najmłodszych, ale nie tylko, na letni wypoczynek. W tym miejscu można ponieść się wodnym szaleństwom na specjalnej zjeżdżalni o długości 60 metrów. Odnajdą się tutaj także ci, którzy kochają aktywność – na terenie obiektu znajduje się m.in. boisko do siatkówki plażowej. 

Staw Królewiecki

ul. Królewiecka/Narzedziowa

czynne codziennie w godz. 9.00-19.00

Staw Królewiecki we wrocławskiej dzielnicy Maślice istniał już od dawna, lecz strzeżone kąpielisko zrobiono dopiero w 2015 r. Przedtem spragnieni plaży i wody mieszkańcy przychodzili i pływali „na dziko”, teraz bojami wydzielono miejsce do kąpieli, a nad bezpieczeństwem czuwają ratownicy. Plażę oczyszczono, ogrodzono i uzupełniono 3 tys. ton piasku. Znajdziemy tam też miejsce do grillowania. 

Kąpielisko Harcerska

ul. Harcerska 25

czynne 09:00–19:00

Ten całoroczny park sportowy z basenem i kąpieliskiem mieści na Oporowie. To miejsce rekreacyjno-sportowe, gdzie znajdziemy m.in.: polankę piknikową, tor treningowy, plac zabaw, zagajnik. To miejsce szczególnie sprzyja wypoczynkowi i rekreacji. Położone w otoczeniu zieleni, z miejscem do siatkówki i grilla.

Chcesz poznać inne ciekawe miejsca we Wrocławiu? Bądź na bieżąco!

Categories: Miejsca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *