Wrocław to jedno z najpiękniejszych i najpopularniejszych miast w Polsce. Można przyjechać na weekend w ciemno i nigdy nie będzie nudno. Ogrom atrakcji, zabytków i klimatycznych restauracji sprawia, że zawsze odkrywa się coś nowego. W naszym przeglądzie znajdziecie listę 10 miejsc i rzeczy do zobaczenia lub zrobienia we Wrocławiu podczas krótkiego wypadu. Ta lista ułatwi Wam na przykład oprowadzanie po Wrocławiu rodziców lub znajomych.

1.Wjechać na punkt widokowy Sky Tower

Nowoczesny drapacz chmur o wysokości 212 metrów stał się symbolem nowego dynamicznego Wrocławia. Wyjeżdżając na 49 piętro punktu widokowego, można podziwiać wspaniały widok na tętniącą życiem aglomerację.
Nie jesteś fanem aż takich wysokości? Alternatyw jest wiele. Miejsc z widokiem na Wrocław nie brakuje.
Miejsca z widokiem na Wrocław

2. Szukanie wrocławskich krasnali

Niektórych nie sposób odszukać, inne trudno przeoczyć, a wypatrują ich prawie wszyscy. W szczególności najmłodsi. Chowają się przy budynkach, na latarniach i za winklami. Jest ich 382 i wciąż przybywa. Historia tych istot przebyła długą drogę. Począwszy od barwnej i odważnej riposty na nastroje polityczne panujące w kraju i symbolu oddolnego ruchu obywatelskiego, do radosnej i skutecznej promocji miasta. Spróbuj znaleźć wszystkie!

3. Spacer po Wrocławiu tropem murali

Mural to wielkoformatowe malowidło ścienne. Murale dzielimy na te o charakterze reklamowym, społecznym i stricte estetycznym. We Wrocławiu mamy przykłady wszystkich trzech wariantów. Jeżeli jesteście ciekawi tych prawdziwych dzieł sztuki to odsyłam was do naszego przeglądu murali we Wrocławiu.
Warto zobaczyć chociaż kilka i zrobić przy nich ciekawą fotkę na instagrama.

4. Odwiedzić wrocławskie muzea

Dla jednych zwiedzanie muzeów to nudna część wycieczki, dla innych zaś najlepsza. Jeżeli nie wiecie, które wybrać, to odsyłam was do naszego przeglądu muzea we Wrocławiu.

5. Zjeść loda w Krasnolódzie

Krasnolód to jedna z wrocławskich lodziarni, która zachwyca. Co więcej, już sama nazwa kojarzy nam się z Wrocławiem. Wyróżniają się na pewno tym, że nie korzystają z gotowych rozwiązań: z baz lodziarskich czy gotowych mieszanek smaków, tzw. past, które dodaje się do lodów. Wszystko robią sami. Dzięki temu tworzą niepowtarzalne smaki niemalże bez ograniczeń.

6. Zobaczyć Halę Stulecia

Kompleks Hali Stulecia jest obecnie jednym z najbardziej pożądanych miejsc dla organizatorów największych wystaw, konferencji, wydarzeń kulturalnych, sportowych, kongresowych z Polski i zagranicy. Wpisanie jej w 2006 r. na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO podkreśliło rangę tego obiektu. Niewątpliwie jest jedną z najbardziej charakterystycznych wizytówek Wrocławia na arenie międzynarodowej i niezwykle magicznym miejscem Wrocławia.

7. Pokaz wrocławskiej fontanny

W bezpośrednim sąsiedztwie Hali Stulecia znajduje się multimedialna wrocławska fontanna, która jest największym tego typu obiektem w Polsce
i jednym z największych w Europie. Jej powierzchnia wynosi ok. 1 hektara. W fontannie zainstalowano prawie 300 dysz, z których tryska woda w formie gejzerów, mgiełki, piany itp. na wysokość nawet 40 m. Tym sposobem tworzy się ogromny ekran wodny, na którym wyświetlane są wizualizacje z towarzyszeniem muzyki i efektów laserowych. W sezonie od maja do września pokazy dzienne prezentowane są codziennie od 10:00 do 17:00 zaś pokazy wieczorne rozpoczynają się od 18:00 i trwają do 21:40.

8. Odwiedzić Ogród Zoologiczny we Wrocławiu

Zoo we Wrocławiu jest najstarsze w Polsce i posiada bogatą kolekcję zwierząt. Żyje tu 10 tysięcy zwierząt, przedstawicieli ponad 1100 gatunków. W ciągu kilku godzin mamy szansę poznać na własne oczy rzadkie i oryginalne zwierzęta ze wszystkich kontynentów. Wizyta w Ogrodzie Zoologicznym to obowiązkowy punkt pobytu we Wrocławiu.

9. Ostrów Tumski

Ostrów Tumski to najstarsza, zabytkowa część Wrocławia. Urok tego miejsca przyciąga wielu turystów. Ciekawą atrakcją jest spotkanie miejskiego latarnika zapalającego każdego wieczoru na Moście Tumskim aż 91 latarni gazowych. Dzięki temu most wygląda niczym żywcem wyjęty z przepięknej baśni. Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce na spacer, podczas, którego można również zawiesić z ukochaną osobą kłódkę na Moście Tumskim – zwanym też „mostem zakochanych”. Ogromne wrażenie robi też Archikatedra Św. Jana Chrzciciela

10. Przepłynąć się kajakiem po Odrze

To idealna opcja dla tych, którzy lubią ruch połączony z relaksem.
To z pewnością niebanalny sposób na spędzenie czasu. 
Przystań Zwierzyniecka 10:00-20:00, cena 15 zł/1h
Kładka przy ZOO 10:00-19:00, cena 15 zł/1h
Zatoka Gondoli 10:00-19:30, cena 15 zł/1h
Po męczącym wiosłowaniu polecamy chillout na jednym z wrocławskich beach barów. Jednym z nich jest ZaZoo Beach Bar znajdujący się nieopodal Wrocławskiego Zoo i przystani Zwierzynieckiej.
Beach Bary we Wrocławiu

Chcesz poznać inne ciekawe miejsca we Wrocławiu? Bądź na bieżąco!

Categories: Miejsca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *