Już dzisiaj zaczynamy “drugi majowy” długi weekend we Wrocławiu. Zostajecie w mieście? Nie macie jeszcze planów? Czeka na Was lista wydarzeń, które dzieją się przez cały weekend w różnych częściach miasta. Gwarantujemy, nie będziecie się nudzić!

Długi Weekend we Wrocławiu

PubQuiz Lewitacja (31.05)

Chcecie sprawdzić swoją wiedzę i świetnie spędzić czas ze swoją ekipą? W ten czwartek w Lewitacji czeka na Was PubQuiz, którego głównym założeniem jest odpowiadanie drużynowo na pytania z różnych kategorii wiedzy i zdobywanie nagród.

długi weekend we wrocławiu

Joga na różne sposoby (31.05 Beer joga; Słoneczna joga 3.06)

Długi weekend warto zacząć od jogi, dzięki której na chwilę oderwiecie się od codzienności, i która zapewni Wam moment rozluźnienia. Pozwoli Wam na to słoneczna joga na świeżym powietrzu w ZaZoo. Jeśli nie przekonuje Was tradycyjna praktyka, możecie spróbować swoich sił w beer jodze w HotSpocie.

źródło: wrocław.pl

Dinner in the sky (01.06)

Wyjątkowe doświadczenie kulinarne – na platformie zawieszonej ponad 40 metrów nad ziemią! Przy podniebnym stole zmieszczą się tylko 22 osoby, próbując wykwintnego menu od cenionych szefów kuchni wrocławskiej gastronomii. Koszt 30 minut to prawie 200zł, ale na pewno robi wrażenie.

długi weekend we wrocławiu

„Bar Schumana”: pokaz na dachu hotelu Monopol + koktajl party (01.06)

Ten weekend skupia się wokół dobrych smaków, dzięki Europie na widelcu. Towarzyszy jej wiele dodatkowych wydarzeń, a jednym z nich jest Polska premiera filmu “Bar Schumana” – filmu o koktajlach i kulturze barmańskiej, ukazanej przez pryzmat historii jednego z najbardziej znanych barmanów na świecie. Pokaz połączony jest z koktajl party i spotkaniem z wrocławskimi barmanami. Całe wydarzenie rozpoczyna się o 22:00 na dachu hotelu Monopol.

długi weekend we wroclawiu

II Wrocławski Piknik Historyczny (01-03.06)

Podczas długiego weekendu Wrocławski Piknik Historyczny pozwoli Wam przenieść się na chwilę do lat 80-tych ubiegłego wieku! Poprzez udział w wielu różnych atrakcjach poczujecie ducha tej wyjątkowej dekady: od prawdziwej podróży w czasie podczas zwiedzania wystawy “Wrocław 1946-2016”, przez granie w gry osiedlowe z tych czasów, po Quiz wiedzy o latach 80. i debatę historyczną. Mocno napięty harmonogram możecie sprawdzić na ich wydarzeniu, a wszystko będzie miało miejsce w Centrum Historii Zajezdnia

długi weekend we Wrocławiu

Warsztaty Kaligrafii (02.06)

Kaligrafia, czyli sztuka pięknego pisania nie tylko ćwiczy rękę, ale również cierpliwość. Choć pisanie na papierze zastępuje plik w Wordzie, to dalej jest to praktyczna umiejętność.   Podczas warsztatów spróbujecie swoich sił w posługiwaniu się stalówką umieszczoną na obsadce, maczaną w atramencie.

długi weekend we wrocławiu

X Europa na Widelcu (31.05-03.06)

Kulinarne święto Wrocławia, czyli Europa na Widelcu, w tym roku trwa cały długi weekend i w różnych częściach miasta czeka na Was masa kulinarnych atrakcji. W sobotę odbędzie się główny punkt, czyli biesiadowanie na rynku, ale towarzyszyć mu będzie znacznie więcej ciekawych wydarzeń, które warto sprawdzić, m.in. Zjazd foodtrucków w Browarze Mieszczańskim. Z najlepszym zestawem (lokalnych i nie tylko) trucków.

długi weekend we Wrocławiu

Surowiec / silent disco + targi mody (02.06)

W podwórku Ruskiej 46 przygotowane jest wiele atrakcji! W ciągu dnia targi mody organizowane przez Fu-Ku (o założycielce przeczytacie tutaj) wraz z Fundacją Kultura w Surowcu, gdzie zaopatrzycie się w rzeczy od lokalnych twórców. Wieczorem w tym samym miejscu będziecie mogli bawić się przy silent disco na świeżym powietrzu!

długi weekend we Wrocławiu

Targi Mody Fashion Meeting (02.-03.06)

Nie obejdzie się bez świadomych zakupów – przez cały weekend w Zajezdni Dąbie trwa Fashion Meeting & Targi kosmetyków naturalnych Natural Beauty. Na miejscu spotkacie wielu lokalnych twórców oraz projektantów, ale również producentów naturalnych kosmetyków.

długi weekend we wrocławiu

Festiwal Kultury Żydowskiej SIMCHA (02-08.06)

Jubileuszowy 20. Festiwal Kultury Żydowskiej SIMCHA we Wrocławiu to wyjątkowa okazja do spotkania z kulturą żydowską i poznania jej różnych elementów. W samym sercu wrocławskiej Dzielnicy Wzajemnego Szacunku (Synagodze Pod Białym Bocianem i okolicach) czekać będzie wiele atrakcji dla uczestników w każdym wieku – koncerty, wykłady, wystawy, warsztaty kulinarne, taneczne oraz językowe (języki żydowskie) oraz spacery z przewodnikiem (w tym spacer rowerowy!) i wiele innych atrakcji.

długi weekend we Wrocławiu

Dolnośląski Test Coopera (03.06)

Jesteście ciekawi jak się ma Wasza kondycja przed latem? Test Coopera organizowany przez AZS na terenie AWF jest świetną okazją, aby to sprawdzić. Test Coopera jest to próba wytrzymałościowa opracowana przez amerykańskiego lekarza, która polega na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Celem Testu jest określenie maksymalnej wydolności tlenowej, która bezpośrednio wpływa na naszą kondycję.

Chcesz poznawać ciekawe wydarzenia i miejsca we Wrocławiu,
bądź z nami na bieżąco!

 

 

 

 

Categories: Miejsca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *