W dniu dzisiejszym obchodzimy światowy dzień książki i praw autorskich. Z tej okazji przygotowaliśmy dla was przegląd z miejscami, gdzie można je kupić lub wypożyczyć. Pomimo rosnącej popularności e-booków, papierowe książki nadal cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Księgarni i bibliotek we Wrocławiu nie brakuje. Skorzystajcie z tego i przy najbliższej okazji zawitajcie do jednego z miejsc, które zawarliśmy w naszym przeglądzie.

Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu

Każdemu znana biblioteka, która posiada aż 39 filii we Wrocławiu. Jest ich na tyle, że każdy znajdzie którąś z nich blisko swojego miejsca zamieszkania. Na ich stronie głównej jest dostęp do wszystkich adresów.
Czy wiecie, że jedna z nich, czyli filia nr. 12 MBP, znajduje się na 1. piętrze gmachu Dworca Kolejowego Wrocław Główny? To właśnie tam zostało wykonane główne zdjęcie przeglądu. MBP we Wrocławiu z okazji dnia książki przygotowuje kilka ciekawych wydarzeń, na które z pewnością warto się udać.
Wydarzenia

Wolna Biblioteka

Jeżeli interesuje was tematyka anarchizmu, antyglobalizmu, ekologii, feminizmu, ruchów społecznych lub kontrkultury to koniecznie musicie zajrzeć do anarchistycznej Wolnej Biblioteki. Jest to miejsce, gdzie wypożyczysz książkę, napijesz się darmowej kawy i zapoznasz z ofertą kultury alternatywnej. Wolna Biblioteka to pierwsza we Wrocławiu biblioteka z księgozbiorem o tematyce wolnościowej. W dniu dzisiejszym organizowane jest u nich spotkanie dotyczące tego jak powstaje książka. Zaprezentują na nim  jak robi się twardą oprawę, omówią jakie są elementy książki i etapy jej powstawania.
Adres: Wrocław ul. Rejtana 3 (suterena)
Czynne:
poniedziałek  18:00-20:00
wtorek  18:00-19:00
czwartek 12:00-13:00
piątek  17:00-19:00

Tajne Komplety

O Tajnych Kompletach już raz była mowa w naszym wywiadzie z Karolem Pęcherzem – założycielem tej klimatycznej cafe księgarni. Znajdziecie tam dobrą literaturę w równie dobrych cenach. Oprócz książek kupicie tam również kawę czy herbatę, której możecie się napić podczas czytania swojej nowej zdobyczy.
Adres: ul. Przejście Garncarskie 2
Czynne:
poniedziałek – piątek 9:00-20:00
sobota 10:00-20:00
niedziela 10:00-18:00

Księgarnio-Kawiarnia Nalanda

Nalanda to księgarnia,kawiarnia i warsztatownia w jednym. Jest wspaniale wyposażona w literaturę podróżniczą, poradniki i książki kucharskie, więc jeżeli ciekawią was takie tematy, to już wiecie gdzie szukać.
Adres: ul. Plac Kościuszki 12
Czynne:
poniedziałek-sobota 10:00-20:00
niedziela 11:00-20:00

Cocofli

Niewielki, ale urokliwy lokal we Wrocławiu, który łączy księgarnię z kawiarnią i winiarnią. Cocofli to autorska księgarnia Wydawnictwa Format, więc ich tytuły możecie tu kupić z dobrym rabatem. Warto wspomnieć, że w Cocofli co 2-3 miesiące odbywa się Ciche czytanie – Silent reading.
Mają również bardzo wygodne kanapy, na których miło usiąść i zagłębić się w literaturę.
Adres: ul. Włodkowica 9
Czynne:
poniedziałek-niedziela 10:00-24:00

Dedalus

Księgarnia oferujące książki nowe, ale przeceniane przez wydawnictwa od 20% do nawet 80% ze względu na starszą datę wydania. Jeżeli nie szukasz jednej z nowości wydawniczych, których raczej tam nie znajdziesz, to polecamy udać się do jednej z księgarni Dedalus i zakupić książki w wyjątkowo niskich cenach.
Adres: ul. Ruska 2 oraz ul. Świdnicka 28

Księgarnia TAK Czytam

Wychwalana przez klientów księgarnia TAK Czytam oferuje atrakcyjne ceny książek, nawet tych najnowszych pozycji.
Adres: ul. Oławska 18
Czynne:
poniedziałek- piątek 9:30-19:00
sobota 10:00-19:00
niedziela 11:00-17:00

Chcesz poznać więcej ciekawych miejsc we Wrocławiu?
Bądź na bieżąco!

Categories: Miejsca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *