Wybierając świeżą żywność wahasz się czasem między jakością a ceną? Nie musi tak być! Chociaż większość supermarketów nie spełnia oczekiwań jeśli chodzi o takie produkty, Wrocław oferuje ogromny wybór w pełni naturalnej i świeżej lokalnej żywności od sprawdzonych dostawców. Poniżej przedstawiamy kilka miejsc, w których na pewno znajdziecie to, czego potrzebujecie:

Wrocławski Bazar Smakoszy

ul. Paczkowska 26
Niedziela 10:00-15:00

Co niedzielę hala przy Paczkowskiej 26 zmienia się w pełne życia miejsce oferujące przeróżne produkty. Bazar skupia lokalnych i regionalnych producentów oraz rolników, importerów zapewniających zdrową żywność (certyfikowaną). Znajdziecie tu świeże produkty, ekologiczne warzywa, owoce, przyprawy, przetwory i wiele, wiele innych – począwszy od tradycyjnych, po awangardowe kulinarne nowości, niekiedy niedostępne jeszcze na polskim rynku. Cała idea tego miejsca koncentruje się wokół promowania zdrowej żywności i lokalnych dostawców oraz świadomych wyborów.

Targowisko “KOMANDOR”

 

bazar komandor zdrową żywność

ul. Radosna 3104
Pn – Sob: 8:00-16:00

Przechodząc przez skrzyżowanie Komandorskiej i Radosnej, mijamy coraz rzadziej dziś spotykane miejsce wypełnione straganami pomiędzy blaszaną infrastrukturą – plac targowy. KOMANDOR to jeden z niewielu wrocławskich targowisk. Szukając informacji o tym obiekcie, czytamy:

Przede wszystkim świeże i tanie warzywa i owoce o każdej porze dnia.
Pyszne i świeże warzywa… tego tutaj szukam i kupuję.
Duży wybór owoców, warzyw, wędlin, mięsa dobrej jakości. Supermarkety się nie umywają!

Miejsce, choć niepozorne, zachwyca różnorodnością, kolorami, zapachami i atmosferą. A przede wszystkim jakością oferowanych produktów.

Ekobazar

typowro ekobazar

ul. Tęczowa 57
Sobota: 8:00-16:00

Ekobazar to nietypowe miejsce w samym sercu Wrocławia, którego głównym założeniem jest sprzedaż certyfikowanych towarów ekologicznych, a tym samym propagowanie zdrowego trybu życia. Bazar wspiera małych producentów i gospodarstwa rolne, dzięki czemu znajdziecie tu ekologiczne, nieprzetworzone i unikatowe produkty. Opinie na temat miejsca są raczej jednogłośne, a to jedna z nich:

Na Ekobazarze można wreszcie poczuć smak prawdziwych wyrobów, bez dodatków tablicy mendelejewa. Kosmetyki również są z naturalnych surowców, a pachną nieziemsko. Oby więcej takich miejsc we Wrocławiu!

Bazar w EkoCentrum

ul. św. Wincentego 25A
Sobota: 10:00-13:00

W EkoCentrum od kilku lat, co sobotę odbywa się bazar ekologiczny. Samo miejsce powstało w celu edukacyjnym i skupia się na problemach ekologicznych, ale jest otwarte na wszelkie inicjatywy. Udostępnia swoją przestrzeń nieodpłatnie na wydarzenia zgodne z jego celami i ideą. Stąd, między innymi cotygodniowy bazar, który we współpracy z Wrocławską Kooperatywą Spożywczą (tworzoną przez społeczność kilkunastu tysięcy osób na facebookowej grupie) zapewnia kolejne miejsce skupiające się na zdrowej, organicznej żywności, uprawianej z jak najmniejszą ilością nawozów.

Hala Targowa

hala targowa typowro

ul. Piaskowa 17
Pn – Pt: 8:00-18:30

Dzisiaj na dwóch poziomach działa tu ponad 190 punktów, to nie tylko miejsce zakupów, ale i licząca ponad 100 lat atrakcja turystyczna. Regularnie zaopatrują się tu szefowie renomowanych wrocławskich restauracji ze względu na jakość produktów, w które możecie się zaopatrzyć. Wśród stoisk handlowych z wielu różnych branż, przy których macie możliwość dorobić klucze, naprawić buty czy kupić kwiaty, znajdziecie również wystawców oferujących świeże owoce czy lokalne, sezonowe warzywa. Wybór jest ogromny, a jakość praktycznie nigdy nie zawodzi. Hala Targowa oferuje również świeże produkty lokalnych dostawców, takich jak piekarnie czy cukiernie. Przy tak szerokim wyborze produktów zakupy tutaj zajmują sporo czasu, a niekiedy też energii, więc jeśli wybierzecie się do Hali Targowej, koniecznie odwiedźcie Cafe Targowa.

beMuke

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez BeMuke. Zdrowie z natury (@bemuke_pl)

ul. Braniborska 58
Pn – Pt: 09:00–20:00
Sob: 09:00–19:00

to nowy koncept w branży żywności zdrowej i ekologicznej, a zarazem rodzinny biznes. Stawiają na jakość, sprawdzonych dostawców i różnorodność każdego dnia. Posiadają kilka punktów w mieście.
Współpracujemy z uczciwymi, lokalnymi i ekologicznymi dostawcami zdrowej żywności.

Produkty BIO i regionalne, to najważniejsza część oferty sklepu BeMuke. Dbamy o to, aby ekologiczna żywność bio i produkty regionalne miały certyfikat jakości, ale też duszę i historię. Znamy większość dostawców osobiście i gwarantujemy jakość ich wyrobów.

Podczas obsługi możecie liczyć na poradę dietetyków i doradców żywieniowych.

Bazar Dawna Pralnia

zdrową żywność bazar
źródło: www.bazardawnapralnia.pl

ul. Krakowska 180

Jest to całkiem nowy punkt na mapie ekologicznego Wrocławia, bo funkcjonuje od Września. Cotygodniowy bazar, na którym znajdziecie zdrową żywność oraz naturalne kosmetyki. Oprócz tego znajdziecie tu ręcznie robione dodatki do domu. Bazar powstał, by stworzyć przestrzeń dla wystawców i kupujących, zainteresowanych twórczością niezależnych artystów oraz tych, którzy cenią sobie ekologiczną żywność i w pełni naturalne produkty.

Chcemy gościć u siebie wystawców promujących zdrowy tryb życia, medycynę naturalną i różne z tym związane ekoprodukty.

Odwiedzając bazar, możecie również zatrzymać się, by dobrze zjeść – czekają food-trucki oraz restauracja.

Zielona trufla

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Zielona Trufla (@zielonatrufla)


ul. Zwycięska 14CC/A
Pn – Pt: 8:00-20:00
Sob: 8:00-15:00

Oprócz organicznych lokalnych produktów możecie tutaj znaleźć naprawdę wyszukane artykuły z różnych części Europy – od włoskiej pancetty po wolno dojrzewające sery. Spory jest wybór przekąsek, ale nie zawierają cukru ani polepszaczy smaku jak większość dostępna na rynku. To miejsce, w którym zaangażowana obsługa służy radą.

Zielona Trufla to miejsce, do którego warto jechać choćby przez całe miasto.
Wrocławskie Podróże Kulinarne

Biostrefa delikatesy


ul. Wandy Rutkiewicz 3
Pn – Pt: 10:00–17:30
Sob: 10:00-14:00

To nowy sklep oferujący zdrową żywność – świeżą, pochodzącą prosto od lokalnych dostawców i producentów. Założyciele przykładają wagę do najwyższej jakości i świeżości sprzedawanych produktów. Biostrefa jest przestrzenią, gdzie możecie znaleźć smaki dzieciństwa, odkryć zapachy orientu i docenić to, co zdrowe i smaczne. Wśród oferowanych produktów znajdziecie pieczywo bez polepszaczy, organiczne warzywa i owoce, ekologiczne mąki, kasze, ziarna czy suszone owoce i bakalie.

Miła obsługa i ciekawy asortyment. Bardzo duży asortyment produktów ekologicznych. Ma w sobie to coś, że z chęcią chce się wracać. Trafiłem przez przypadek, a wróciłem już kilka razy.

BioManiac.pl


ul. Komuny Paryskiej 81-83
Pn – Pt: 10:30–18:00
Sob: 10:30–14:00

To stacjonarny oraz internetowy sklep zlokalizowany w samym centrum Wrocławia. W swojej ofercie posiadają certyfikowaną żywność ekologiczną producentów krajowych i zagranicznych i jednocześnie produkty od producentów regionalnych. Większość z nich jest certyfikowana. Możecie znaleźć tu również produkty przeznaczone specjalnie dla osób nietolerujących glutenu, laktozy, bądź diabetyków.

Jedyny sklep eko, który oferuje pełną gamę ekologicznych produktów wysokiej jakości i zawsze świeżych. Czym mnie ujęli właściciele? Indywidualnym podejściem do klienta i rzetelnością. Dla nich nie ma produktów niemożliwych do zdobycia – polecam!

Natka natura


Bulwar Dedala 17a
Pn – Pt: 09:00–20:00
Sob: 09:00–18:00

Proponujemy wyselekcjonowane produkty regionalne i organiczne najwyższej jakości. To zaufani dostawcy, najczęściej posiadający certyfikaty lub po prostu bardzo smaczne jedzenie bez chemii.

Miejsce niepozorne, ale zapewnia naprawdę szeroki wybór produktów naturalnych i ekologicznych. Szczególną uwagę warto tu zwrócić na świeże pieczywo w nietuzinkowym stylu.

 

Chcesz poznać ciekawe miejsca we Wrocławiu? Bądź na bieżąco!

 

Categories: Miejsca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *