Miejsce, w którym ostatnio wszyscy spędzamy mnóstwo czasu, to nasz dom. Dobrym sposobem na zapewnienie sobie rozrywki i przy okazji na ciekawe spędzenie czasu z domownikami –  są wszelkiego rodzaju gry i zabawy, a szczególnie dużo radości przynoszą te zrobione własnoręcznie! Przygotowaliśmy dla Was kilka pomysłów na zrobienie gier i zabaw samemu.

Warcaby

Znane chyba przez wszystkich warcaby –  hit podstawówek zanim wymyślono smartfony. Nie muszą być one jednak tylko sentymentalnym wspomnieniem – możesz zrobić je sam / sama. Kawałek kartonu, czarny marker i korki po napojach lub guziki – Twoje warcaby gotowe! Teraz możesz do woli ćwiczyć sztukę bicia na dwa, trzy i więcej, a także opracowywać swoją własną strategię na to, jak zostać warcabowym mistrzem!

Czółko

Czółko to idealna zabawa dla znudzonych kwarantanną domowników. Wystarczy, że weźmiesz kartkę, napiszesz na niej wybrane słowo – może to być postać, zwierzę czy piosenka, a następnie nakleisz ją na czole drugiej osoby (pamiętaj, aby nie podglądała!). Zabawa polega na tym, żeby opowiedzieć / pokazać / zanucić osobie z karteczką na czole tak, aby mogła zgadnąć, co jest na niej napisane. Udanej zabawy!

Piłkarzyki

Jeśli jesteś posiadaczem zbędnego pudełka, kliku wykałaczek i spinek do prania, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zrobić własnoręcznie piłkarzyki! Wystarczy odrobina chęci i kilka niezbędnych elementów. Możesz też pomalować pudełko od wewnątrz na zielono, aby przypominała murawę. Jeśli chcesz, aby Twoje piłkarzyki nie tylko zapewniały dobrą zabawę, ale również pięknie się prezentowały – możesz je ozdobić czy nakleić na nich numery. Do dzieła!

Państwa i miasta

Kto nie zna tej legendarnej zabawy? To nie tylko idealny sprawdzian przed odpowiedzią z geografii, lecz także prosta gra z nutką rywalizacji. Który z graczy napisze mało popularne państwo i dostanie najwyższe noty? Który za bardzo będzie się ociągał i nie zdąży wygrać z czasem? Który z nich w końcu zgarnie najwięcej punktów i zostanie królem „Państw i miast”? Ależ emocje – i to na wyciągnięcie długopisu i kartki.

Planszówki

Planszówki to bardzo popularne gry, które są świetnym sposobem na wspólne spędzanie czasu. Jeśli jednak nie masz żadnej pod dachem, nie oznacza, że nie możesz jej sobie zrobić – i to na własnych zasadach. Będą Ci potrzebne: duża kartka papieru czy tektura, kolorowe pisaki, zamiast pionków w zasadzie może być wszystko – nakrętki, misie, a nawet cukierki. A kostkę możesz ulepić z plasteliny! Da się? Oczywiście, że się da! Taka własnoręcznie zrobiona planszówka zapewni rozrywkę, a także rozwinie kreatywność.

Twister

Prawa noga na czerwony, lewa ręka na zielony – czyli Twister. Gra dla lubiących gimnastykę i dobrą zabawę. Uwielbiają ją dzieci, a także dorośli. Możesz spróbować i Ty! Będzie Ci potrzebne prześcieradło i coś do pisania, aby narysować kółka. Możesz też je na przykład wyciąć albo naszyć samemu z kawałków materiału. Inwencja twórcza należy do Ciebie!

Bądź z nami na bieżąco! Poznaj ciekawe sposoby na spędzanie czasu w domu oraz poznaj ciekawe osoby na transmisjach live!

Categories: Ciekawostki Miejsca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *