Mam wrażenie, że bycie eko stało się modne i cieszy mnie to bardzo, bo jest to potrzebne. Coraz więcej osób jest świadomych tego, w jakim stanie obecnie jest nasza planeta. Dla wielu osób, dla mnie też, ważne jest to, aby przestrzegać zasad zero waste w domu, miejscu pracy czy na uczelni. Zwracam na to uwagę nawet w lokalach gastronomicznych. Bo dobrze jest zarażać innych naszym zdrowym podejściem. 

Dlatego tym bardziej cieszę się, że mieszkam w mieście, któremu zależy na ekologii. Wrocław jest eko, a jeśli ktoś w to jeszcze nie wierzy, to udowodnię mu to w kilku krótkich punktach.

Mamy wiele sklepów, których asortyment sprzyja byciu eko.
Potrzebujecie termosu, szamponu w kostce lub lnianego woreczka? Odwiedźcie któryś ze sklepów z naszego przeglądu

secondhandy

We Wrocławiu dbamy o zrównoważony rozwój w branży modowej. Świadomość konsumencka nie jest obca mieszkańcom naszego miasta, dlatego stawiamy na polskie marki, które swoją działalnością nie szkodzą środowisku. A jeśli przytłacza Was ilość posiadanych przez siebie ubrań i nie wiecie co z nim zrobić, to tutaj znajdziecie listę miejsc, w których taką odzież możecie oddać. Natomiast jeśli jesteście fanami stylu vintage lub zamierzacie ograniczyć kupowanie nowych ubrań, warto wybrać się do second handów, których we Wrocławiu jest sporo. Tutaj zdradzamy, gdzie są najfajniejsze!

bazar komandor zdrowa żywność

Na każdym kroku kupicie zdrową żywność od regionalnych producentów. Miód, warzywa, sery, a nawet cydr domowej roboty smakują o niebo lepiej niż te zakupione z taśmy w wielkim markecie. Przy okazji ograniczycie zużycie plastikowych opakowań. Ja uwielbiam chodzić na bazarki. Uwielbiam zapach i kolory. Produkty z takich miejsc smakują jak zerwane prosto z ogrodu babci. Zgadzacie się? ☺

motorniczy jan piontek

Mamy też społeczne lodówki. Stoją w różnych punktach miasta. Możecie do nich włożyć jedzenie, którego nie zjecie. Dzięki temu inne osoby będą mogły z niego skorzystać. Ograniczycie też marnowanie jedzenia. Chcecie wiedzieć więcej? Zajrzyjcie do naszej rozmowy z pomysłodawcą.

marcin_szczygiel_typowro
marcin_szczygiel_typowro

Smog jest realnym problemem, który dokucza nam każdego dnia. Na szczęście Wrocław tworzy warunki do tego, by z nim walczyć. Jak? Trasami rowerowymi, których jest coraz więcej! Kto woli zakorkowane ulice zamiast zielonych alejek? Poza tym, Wrocław może pochwalić się wieloma przepięknymi parkami. Sprawdźcie, czy Wasza trasa z domu do pracy lub na uczelnię nie przebiega przypadkiem, przez któryś z nich. Gwarantuję, że dzięki takiemu spacerowi dzień stanie się lepszy 😉 

No i jak? Przekonani? Zachęcam Was do odwiedzenia wymienionych przeze mnie miejsc. Zapewniam Was, że wprawi Was to w lepszy nastrój i szybko zrozumiecie, że bycie eko jest łatwiejsze niż Wam się wydaje. Tym bardziej, że miasto, w którym mieszkacie stwarza Wam do tego idealne warunki.
Znacie więcej miejsc dbających o środowisko? Dajcie znać, chętnie je poznam!


Categories: Ciekawostki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *