Im niższa temperatura za naszymi oknami, tym chętniej sięgamy po rozgrzewające zimowe napoje. Spośród wszystkich sposobów na mróz jeden cieszy się zimą szczególnym powodzeniem – aromatyczny grzaniec. Przed wiekami był to jeden z najwykwintniejszych i najdroższych specjałów na europejskich stołach. Dzisiaj możemy go zamówić w większości wrocławskich pubów i restauracji podczas okresu zimowego, a wybór bazy lub dodatków jest naprawdę szeroki. Gdzie we Wrocławiu znajdziemy sprawdzony, doskonały smak, który na pewno nas nie rozczaruje? Sprawdźcie.

Motyla Noga

Więzienna 6

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Motyla Noga (@motyla_nogaaa)

Lokal podchodzi dosyć alternatywnie do tradycyjnych grzanych alkoholi, a wybór jest tak duży, że pozycje znalazły osobną rubrykę w obszernym menu. Możemy znaleźć tam napoje takie jak grzany cydr z konfiturą, grzane wino z nutą kawy, wysokotemperaturowy Jack Daniels z dodatkami czy Jägerbata, której nazwa wskazuje na połączenie niemieckiego likieru ziołowo-korzennego z rozgrzewającymi dodatkami.

Przedwojenna

Św. Mikołaja 81 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez s.g. (@_ruda_grazyna_)

Przedwojenna znajduje się na głównym szlaku imprezowym wrocławian i turystów. Lokal cieszy się popularnością przede wszystkim dzięki wspaniałemu klimatowi lat 20 oraz przystępnym cenom. W zimne dni możemy rozgrzać się tam, zamawiając grzańca w cenie 4,5 zł!

Nieinna

Więzienna 31

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Agnieszka Sogorska (@gusiova)

Idąc Więzienną – wąska, klimatyczną uliczką – możemy skutecznie schronić się przed zimnem w piekarnio-winiarni Nieinna. To doskonałe dania i przede wszystkim autorskie napoje: czerwone wino grzane z konfiturą figowo-pomarańczową, goździkami i cynamonem lub białe z konfiturą jabłko-mięta lub suszem z owoców. Znajdziemy tu również inne gorące alkohole, w tym whiskey, miód oraz cydr.

Dinette

Plac Teatralny 8

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez dinette i di cafe deli (@dinette.pl)

Chociaż to miejsce jest wrocławianom bardzo dobrze znane z wyśmienitych śniadań i aromatycznej kawy, nie każdy z Was wie, że oferta rozgrzewających alkoholi nie pozostaje w tyle. Część menu „Koktajle zimowe – podawane na gorąco” odkrywa przed nami listę: czerwony grzaniec z anyżem, wanilią, cynamonem… biały grzaniec z gruszką, imbirem, kardamonem… oraz napoje o zachęcająco brzmiących nazwach jak hot ananas, hot aperol czy hot toddy. Jest w czym wybierać.

Mleczarnia

Włodkowica 5

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Patrycja Kurek (@patrycja_kurek)

Jeszcze do niedawna był to zapomniany zakątek Wrocławia, przepełniony zakładami pogrzebowymi. Dzisiaj jest to jedna z bardziej ruchliwych ulic ze świetnymi obiektami gastro i lokalami na imprezę – ul. Włodkowica. Pod numerem 5 znajduje się tu Mleczarnia, która w swojej ofercie ma zarówno grzane piwa, wina, jak i mocniejsze alkohole. Co ciekawe, można na przykład zamówić tam Grog robiony na bazie rumu albo krupnik, do którego dolewany jest wrzątek.

KRVN

Św. Antoniego 40

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez karavan (@karavan.bar)

Pozostając w klimacie, kolejnym miejscem oferującym grzane trunki jest wrocławski Karavan. Bar przy Świętego Antoniego oferuje dania na szybko, ale znajdziemy tu przede wszystkim obszerną kartę alkoholi. Ich grzańce to nie tylko grzane wino i piwo. Grzaniec imbirowy, Gorący Rosjanin, Pina Colada czy dodatek konfitury z dyni na pewno przyciągną koneserów zimowych alkoholi.

Jarmark Bożonarodzeniowy

Rynek

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Aleksandra Serafin (@kejszo)

Miejsce znane nie tylko wszystkim wrocławianom, ale również odwiedzającym. Chociaż może wydawać się nieco przereklamowane – prawdoodobnie nie ma nic bardziej świątecznego. Grzaniec podawany w kubku w kształcie buta to już niemal wrocławska tradycja. Każdego roku wybór smaków nie zawodzi, a klimat jarmarku sprawia, że czujemy magię świąt.

Categories: Miejsca

2 Comments

Najlepsze Wrocławskie Grzańce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *