Spacer to aktywność, do której potrzeba jedynie naszych chęci. Poprawia samopoczucie, wspiera ekologię i oszczędność, a czasami działa lepiej niż poranna kawa. Chcecie się wyciszyć, a może poznać miasto? Przed Wami kilka propozycji na spacer po Wrocławiu!

Ostrów Tumski

Klasyk, ale wcale nie przereklamowany. Najbardziej romantyczne miejsce na mapie Wrocławia bez dwóch zdań! Polecamy zwłaszcza o zachodzie słońca – może uda Wam się zobaczyć latarnika ubranego w pelerynę i melonik, który codziennie zapala sto dwie lampy wędrując uliczkami Ostrowa. 

https://www.instagram.com/p/BsOKwj3FpBf/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=1lhg326xenh6f&fbclid=IwAR0AZNcuIONJdmHcNurapBnBzQsCfCOhjBE6k2QO-IKTTUAO5i5BQVRV1X8

Okolice Hali Stulecia

Park szczytnicki, ogród japoński, zoo, muzeum sztuki współczesnej – jest wiele powodów  
by udać się w tamte rejony. Tutaj oderwiecie się od miejskiego zgiełku. W lecie pokazy fontann, festiwale food trucków, a w zimie lodowisko. Kolekcjonerom i wielbicielom antyków polecamy odwiedzenie placu pod Iglicą – w każdy ostatni weekend miesiąca organizowana jest giełda staroci. Uwaga studenci – bilet do Muzeum Sztuki Współczesnej za okazaniem legitymacji studenckiej kosztuje tylko symboliczną złotówkę!  

Park Południowy 

Duży park ze stawem w południowej części Wrocławia. Idealny na spacer z psem, a w lecie  
na piknik 😊 Znajduje się w nim plac zabaw, miejsce do gry w bule i badmintona. Pasjonaci historii i architektury powinni przejść się trochę dalej, w kierunku Alei Wiśniowej, na osiedle willi oraz ul. Rapackiego, gdzie podpisano kapitulację Festung Breslau.  

Dzielnica Czterech Świątyń 

Niedaleko wrocławskiego rynku można poznać kulturę dawnego Wrocławia. Jeśli chcecie  
się dowiedzieć co ma wspólnego Wrocław z berlińską Bramą Brandenburską oraz zobaczyć budynki, które były tłem akcji filmu „Lalka” – idźcie tam! To wyjątkowe miejsce na skalę Europy – na tym niewielkim obszarze możemy zobaczyć jak funkcjonują cztery wyznania świata – katolicyzm, prawosławie, protestantyzm i judaizm. Pałac, kościoły, bramy, pomniki  
i wiele klimatycznych zaułków są prawdziwym dziedzictwem kultury Wrocławia. Dzielnica czterech świątyń to nie tylko miejsce gdzie ucieszymy wzrok – jest to także jedno z najbardziej rozwiniętych gastronomicznie miejsc we Wrocławiu – świetne restauracje z kuchnią  
ze wszystkich stron świata i dobra kawa! 

Bulwary nad Odrą, od Mostu Piaskowego do Mostu Grunwaldzkiego

Kilometr nowoczesnej promenady nad rzeką. Dużo ławek, szerokie schody, pufa miejska, zatoka gondoli i przystań statków. Dobre miejsce na spacer z wózkiem – specjalnie wyznaczone i szerokie ścieżki zarówno dla pieszych jak i dla rowerzystów. Świetne miejsce, by odetchnąć i zrobić dobre zdjęcia! 

Categories: Miejsca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *