Przyjechaliście ekipą na weekend do Wrocławia i zastanawiacie się, co robić? A może mieszkacie tu, ale szukacie świeżych pomysłów na spędzenie czasu z przyjaciółmi? Zobaczcie, co Wrocław ma Wam do zaoferowania.

1. Zjedźcie pizzę

Propozycja wydaje się banalna, bo zamówienie pizzy to stały element każdej imprezy, ale uwierzcie, że we Wrocławiu pizza to inny, kosmiczny poziom. Mamy tu sporo pizzerii serwujących pizzę neapolitańską (czyli z napompowanymi brzegami i płynnym, cieniutkim środkiem) – np. niezawodne Vaffa Napoli, jej starszego brata – Piec na Szewskiej, kultowe Iggy Pizzę czy Oliwę i Ogień, ale też nowość – foodpornową pizzę w stylu detroit w bardzo instagramowym lokalu Biggy.

Nasze ulubione pizzerie: http://typowro.pl/najlepsze-pizzerie-we-wroclawiu/

2. Idźcie na trampoliny

Parki trampolin stale zyskują na popularności i nie ma, co się dziwić. Dostarczają dużo rozrywki, pozwalają się wyżyć i poruszać, a przy tym są aktywnością świetnie nadającą się na wyjście w większym gronie. Sprawdźcie JumpWorld, GOjump czy Jump Hall.

3. Zagrajcie w kręgle

Przyznajcie się – kto słysząc „integracja” myśli „kręgle”? Ta sportowa rozrywka ma niski próg wejścia, towarzyszy jej nutka rywalizacji, a przy tym nie jest aż tak angażująca, by nie można było napić się przy okazji piwa i pogadać. We Wrocławiu zagracie np. w Sky Bowling w Sky Towerze, Creator Club albo Miraż Bowling Center.

4. Skosztujcie lokalnych browarów

Skoro już jesteśmy przy piwie, to trzeba wspomnieć wrocławskie browary. Moda na rzemieślnicze piwa nie kończy się, a we Wrocławiu mamy czym się pochwalić. Zajrzyjcie ze znajomymi do Conceptu Stu Mostów (gdzie skosztujecie też pysznego jedzenia), AleBrowaru czy Spiżu. Poza tym szeroki wybór kraftowych piw dostaniecie też w Kontynuacji, Marynce i Szynkarni. W tej ostatniej organizowane są też kursy z wiedzy o piwie, co może zainteresować ekipę prawdziwych miłośników tego trunku.

5. Zróbcie piknik

Na ilość zielonych terenów we Wrocławiu nie można narzekać, dlatego wiosną i latem warto pomyśleć o pikniku w większym gronie. Przygotujcie przekąski, weźcie koce i rozłóżcie się w Parku Południowym, Parku Staromiejskim albo przy Pergoli.

6. Spędźcie czas w wodzie

Wrocławski aquapark albo rejs kajakami po Odrze to kolejne pomysły na przerwanie weekendowej rutyny ze znajomymi. A jeżeli wyjście ma być typowo babskie, to wybierzcie Wrocławskie Centrum Spa, zlokalizowane obok Parku Staromiejskiego przy ul. Teatralnej, z przepięknymi wnętrzami jak ze słynnych, budapesztańskich term.

7. Idźcie na imprezę

Kolejny banał? Zdecydowanie nie, jeżeli zdecydujecie się na któryś z nadodrzańskich beach barów (sprawdźcie nasz przegląd) albo klimat techno niczym w kultowym pod tym względem Berlinie (np. w Surowcu, Ciele czy na Tamce).

8. Zagrajcie w planszówki

We Wrocławiu znajdziecie sporo miejsc, gdzie nie tylko napijecie się alkoholu, ale też zagracie w coraz to ciekawsze gry planszowe. To na przykład Cybermachina –  zarówno z planszówkami, jak i grami na konsole albo inne lokale z naszego rankingu.

9. Przejedźcie się kolejką

Czy wiecie, że między dwoma brzegami Odry kursuje kolejka gondolowa “Polinka” dedykowana przede wszystkim studentom i pracownikom Politechniki Wrocławskiej? Oni przejadą się nią za darmo, a wszyscy inni muszą kupić bilet komunikacji miejskiej. Super sposób na doświadczenie Wrocławia z innej perspektywy.

10. Zrelaksujcie się

Podobno nic nie działa tak uspokajająco,  jak przebywanie wśród natury. Zamiast wcześniej proponowanego pikniku możecie wybrać coś bardziej aktywnego – zwiedzanie Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego albo Ogrodu Japońskiego. Oba warte zobaczenia w sezonie letnim!

Chcesz poznać inne ciekawe miejsca we Wrocławiu? Bądź z nami na bieżąco!

Categories: Miejsca