Większość z nas słysząc o włoskiej kuchni, obecnej na polskim rynku od ponad 20 lat, ma na myśli oczywiście pizzę, którą wszyscy tak bardzo kochamy. Pizzerii we Wrocławiu nie brakuje. Gdzie więc wybrać się na najlepszą? Polecamy spróbować wszystkich i ocenić samemu. Oto nasz przegląd najbardziej wartych uwagi miejsc, który powstał w oparciu o nasze gusta.

Iggy Pizza 

To włoski styl życia. Wchodząc do restauracji czuć zapach prawdziwej włoskiej pizzy. Kolejnym atutem tego miejsca jest idealna lokalizacja. Świetny lokal na rodzinno/przyjacielskie spotkania przy dobrym jedzeniu i dużym stole! Warto zwrócić uwagę również na pyszne napoje alkoholowe i bezalkoholowe.

Adres: Kuźnicza 7-10

Czynne: poniedziałek-czwartek 13:00-22:00 / piątek – niedziela 13:00-24:00

Piec na Szewskiej

Lokal dla miłośników włoskiej pizzy na cienkim cieście. Przepyszna pizza, równie smaczna oliwa i wspaniała atmosfera. To miejsce obowiązkowe do odwiedzenia dla każdego, bo to miejsce na każdą kieszeń i na każde podniebienie.

Adres: Szewska 44

Czynne: poniedziałek-niedziela 12:00-22:00

VaffaNapoli

Pizza typowo włoska i pyszna. O tym, czy warto do Vaffa Napoli się wybrać powinny mówić kolejki ludzi ustawionych przed wejściem i czekających na zwolnienie się stolika codziennie, w po brzegi zapełnionym lokalu już chwilę po otwarciu. Mimo wszystko warto czekać. 

Adres: Pawła Włodkowica 13

Czynne: niedziela-czwartek 12:00-22:00, piątek-sobota 12:00-00:00

Niezły Dym

Kolejna pizzeria słynąca z pizzy neapolitańskiej, która skradła wrocławskie serca. Miejsce nastawione jest po prostu na smaczną pizzę i to im wychodzi! Koniecznie spróbujcie ich pizzy z chorizo i miodem! Cieniutkie ciasto, dobre dodatki. Czego chcieć więcej?

Adres: Plac Teatralny 1

Czynne: niedziela-czwartek 12:00-22:00, piątek-sobota 12:00-23:00

Pizzeria Margherita

Dobrze przyrządzona pizza – taka, jaką serwują najlepsi pizzaiolo w Italii – to kwintesencja dobrego, prostego jedzenia w Pizzeria Margherita. To pizza, na którą się wraca!

Adres: Krupnicza 10

Czynne: poniedziałek-sobota 12:00-22:00, niedziela 12:00-21:00

Tutti Santi Wrocław

Pasja, sztuka i włoska jakość. Na nasze szczęście jedna z pizzerii Tutti Santi znajduje się we Wrocławiu. Ich pizze tworzone są na podstawie autorskich receptur Valerio Valle i wypiekane w oryginalnych włoskich piecach Valoriani. Dodatkową zaletą jest to, że można tu także kupować niektóre pizze na ćwiartki.

Adres: aleja Hallera 52

Czynne: niedziela-czwartek 11:00-22:00, piątek-sobota 11:00-23:00

Chcesz poznać ciekawe miejsca we Wrocławiu? Bądź na bieżąco!

Categories: Miejsca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *