Wrocław na pewno nie jest miastem, w którym można się nudzić. Wielokrotnie udowadniałam Wam, że jest tu co robić. Tym razem, pokażę Wam, że nawet pokonując znów tę samą drogę z domu do pracy macie masę możliwości na jej urozmaicenie.

Zapraszam na przegląd… środków komunikacji miejskiej!

Tramwaje Zabytkowe

We Wrocławiu sprawnie działa Klub Sympatyków Transportu Miejskiego i Towarzystwo Miłośników Wrocławia. To dzięki nim Zabytkowa Linia Tramwajowa ma zostać rozbudowana. Co oznacza, że będziecie mogli dłużej podróżować „Gustawem”- tak nazywa się krążący po naszym mieście zabytkowy tramwaj.

Polinka

To nic innego jak kolejka linowa, która ma 380 metrów. Każdy wagonik mieści maksymalnie 15 osób, jeździ od 2013 roku. Nad Odrą przejeżdża w niecałe 3 minuty.  Polinka powstała z myślą o studentach, a jej nazwa została wyłoniona w konkursie. Możecie nią pokonać trasę od Wybrzeża Wyspiańskiego do ul. Na Grobli.

Kajaki (i statki)

W tej kwestii wybór jest spory. Możecie wystartować z kilku miejsc. Na przykład z Zatoki Gondoli, Przystani Zwierzynieckiej lub Przystani przy Zoo. Oprócz kajaków macie do wyboru rowery wodne, łódź wiosłową lub motorową. Możecie także wybrać się w rejs statkiem. Jest też opcja wynajęcia go i zorganizowania na nim przyjęcia.  

Rowery miejskie (i hulajnogi)

Prosta aplikacja na telefonie, trzy kliknięcia i możecie pędzić sprytnie omijając wszystkie korki. We Wrocławiu jest bardzo dużo stacji rowerowych, więc pokonywanie nawet krótkich tras jest sprawne i bezproblemowe. A i dla środowiska to najlepsza opcja. Aktualnie po mieście jeździ już ponad 2000 rowerów miejskich!

Meleks

Przejażdżka meleksem to alternatywa do tradycyjnego zwiedzania miasta. Możecie wynająć pojazd z kierowcą, który w ciągu dwóch godzin przewiezie Was od Starego Miasta po okolice Uniwersytetu, Ostrowa Tumskiego, aż do Hali Stulecia. Przy okazji posłuchacie ciekawostek na temat tego pięknego miasta!

Pociąg

Dworzec Główny zaklasyfikowany w kategorii premium przyciąga wzrok nie tylko turystów, ale także mieszkańców Wrocławia. Po generalnym remoncie, który skończył się w 2012 roku stał się jednym z głównych miejsc do zobaczenia przez każdego odwiedzającego to miasto. 

Z której opcji korzystacie najczęściej?


Categories: Miejsca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *