Już 26.07 startuje Festiwal Kino Nowe Horyzonty. Czyli wydarzenie, na które entuzjaści filmu czekają cały rok. Niesamowita ilość ludzi przewija się w tym gorącym okresie pod główną siedzibą Nowych Horyzontów. Wszystko za sprawą festiwalu, który właściwie można nazwać maratonem filmowym – pierwsze seanse są puszczane już o godz. 9.00!

Garść informacji – czyli co warto wiedzieć na sam początek

 • Warto pamiętać o tym, że bilety na konkretny seans rezerwujemy dzień wcześniej. Rezerwujemy miejsce, ale nie konkretne. Jeśli bardzo zależy nam na jakimś seansie, warto przyjść chwilę wcześniej, aby zająć sobie dobre miejsce.
 • W tym roku po raz pierwszy wszystkie koncerty organizowane w ramach festiwalu będą dostępne dla uczestników za darmo.
  Podczas festiwalu będzie można również oglądać wystawy i instalacje.
  Szczegóły
 • Oprócz tego miłośnicy literatury mogą wybrać się na spotkania literackie lub debaty,
  które również są organizowane w ramach festiwalu.
 • Czym jest Hyde Park? Kino Nowe Horyzonty jak zawsze zachęca do dialogu.
  Hyde Park to nic innego jak słup oblepiony karteczkami, gdzie uczestnicy wyrażają swoje opinie na temat filmów.
 • Kolejny rok z rzędu w programie pojawiło się Nocne Szaleństwo. Jest to sekcja filmów dekonstruujących schematy kina gatunkowego, bawiących się konwencjami i przekraczających granice. Wyświetlane są o godz. 22.00.

Na co warto się wybrać?

 • Shoplifters
  Gatunek: Dramat
  Ten film zgarnął Złotą Palmę na ostatnim festiwalu w Cannes. Co oznacza, że to pozycja, której nie można pominąć!
 • Dom, który zbudował Jack
  Gatunek: Dramat
  “Trier pokazuje kilkanaście lat z życia seryjnego mordercy, który wraz z każdą zbrodnią doskonali swój krwawy warsztat.”
 • Wszyscy wiedzą
  Gatunek: Dramat
  “Wszyscy wiedzą” to film otwarcia ostatniego festiwalu w Cannes. Niesamowity Asghar Farhadi – zdobywca 2 Oscarów – pozostaje w kręgu tematów, które od lat go zajmują, czyli rodzinne sekrety, przeszłość oraz bezwzględność podziałów klasowych. Czym zaskoczy nas tym razem?
 • Touch me not
  Gatunek: Dramat
  Tym razem zdobywca Złotego Niedźwiedzia na Berlinale. “Touch Me Not nie tylko dotyka tematu ciała, seksualności czy intymności, ale po prostu – dotyka.”
 • Oczy ważki
  Gatunek: Dramat
  Film stworzony na podstawie materiałów z monitoringu przestrzeni publicznej. Xu Bing przejrzał 10 00 godzin takich nagrań i stworzył coś, co na pewno nas zaskoczy!
 • Dusza i ciało
  Gatunek: Dramat
  Bohaterką tegorocznej retrospektywy została Ildikó Enyedi. Będziemy mieli okazję zobaczyć m.in. “Dusza i ciało”, “Kret” czy “Mój wiek XX”. My wybierzemy się na pewno!
 • Człowiek, który zabił Don Kichota
  Gatunek: Przygodowy, Sci-Fi
  Można z pewnością powiedzieć, że to jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów ostatnich lat! Terry Gilliam, znany z angielskiej grupy Monty Python zakończył pracę nad filmem po 25-letniej produkcji.
 • Najczystszy jest popiół
  Gatunek: Melodramat
  “Opowieść o miłości w nieromantycznych czasach turbokapitalizmu i przykład oryginalnego kina gangsterskiego w charakterystycznym stylu chińskiego mistrza, Jia Zhang-ke.”
 • Nieposłuszne
  Gatunek: Melodramat
  Sebastián Lelio wraz z Rebeccą Lenkiewicz (współautorka Idy) przygotowali adaptację głośnej powieści Naomi Alderman. Opowiada historię kobiet, które walczą o prawo do własnego życia.

Mamy nadzieję, że nasz krótki subiektywny przewodnik po Festiwalu pomoże Wam lepiej się do niego przygotować i zadecydować, na które filmy się wybierzecie!

Chcesz poznać ciekawe miejsca we Wrocławiu? Bądź na bieżąco!

 

 

Categories: Miejsca

One comment

Festiwal Nowe Horyzonty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *