Ciepła pogoda zdecydowanie zachęca do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Coraz mniej myślimy o przesiadywaniu w zamkniętych pomieszczeniach, a z chęcią wybieramy opcje na zewnątrz. Podpowiadamy, gdzie znajdziecie najciekawsze ogródki letnie we Wrocławiu.

Bułka z masłem

Wrocławianie pokochali „Bułkę” właśnie za jej ogródek. To miejsce, w którym możemy się poczuć jak na rodzinnej działce. Masa zieleni sprawia, iż zapomniany o tym, że znajdujemy się w centrum miasta, a meble- każdy z innej bajki wprowadzają poczucie swobody.
Lokal składa się z kilku ciągnących się dość długo sal, a jego cudowne zwieńczenie stanowi magiczny, zwłaszcza w lecie, ogród z kilkunastoma stolikami. Powiedzmy sobie otwarcie – to właśnie ten ogród stanowi w 99% siłę Bułki.” Tak o Bułce z Masłem wypowiada się autor bloga Wrocławskie Podróże Kulinarne.
Pawła Włodkowica 8

Pod nasypem

Ulica Bogusławskiego przebiega pod nasypem kolejowym, który przecina śródmieście. To niezwykle klimatyczne miejsce, od którego bije surowość ale niepowtarzalna atmosfera sprawia, że trudno się tam nie zatrzymać. Miejsce idealne na wypad ze znajomymi na piwo, chociaż coraz więcej otwieranych jest tam lokali gastronomicznych. Ściśnięte obok siebie puby, knajpy i małe restauracje przeplatające się z sexshopami przypominają dzielnice nowojorskie takie jak Queens, czy też Bronx. Zdecydowanie najlepszy efekt daje tam pójście wieczorem.
Bogusławskiego

Pasaż Pokoyhof

Niepozorna brama prowadzi na dziedziniec pasażu, który jest wypełniony modnymi Wrocławskimi klubami- Charlotte, Szajba, Do jutra, czy Parish. Alternatywny charakter tworzy wewnętrzny dziedziniec przyozdobiony jasnymi cegłami i betonowymi kolumnami. To miejsce tętni życiem przez cały dzień. Możliwości na spędzenie czasu jest tam wiele, zaczynając od śniadania we francuskim stylu, kończąc na imprezie pod gołym niebem.
Świętego Antoniego 2/4

Szklarnia

Schowany ogródek swój czar roztacza po zmroku, gdy sznury lampek delikatnie oświetlają całe podwórko. Jest tu beztrosko a dobra energia przenika cały lokal.
Ofiar Oświęcimskich 19

Surowiec

Artystyczne podwórko Ruska 46ab mieści w sobie klub Surowiec. Nietuzinkowa przestrzeń otoczona przez galerie neonów na długo pozostaje w pamięci. To miejsce przyciąga swoją oryginalnością i wprowadza nigdzie indziej niespotykany klimat. Jeśli myślisz o wybraniu się na silent disco to zdecydowanie weź pod uwagę Surowiec.
Ruska 46A

Motyla noga

Usytuowany na terenie dawnego więzienia miejskiego gastropub „motyla noga” przyciąga ogródkiem otoczonym ceglanymi kamienicami, typowymi dla wrocławskiej architektury. Prostota miejsca sprawia, że możemy tutaj poczuć ducha dawnego Wrocławia.
Więzienna 6

Warsztat- food & garden

Bardzo przestronne podwórko urządzone z niezwykłym gustem. Połączenie szarości z zielenią wprowadza poczucie elegancji, a zarazem swobody. Tutaj uciekniemy od gwaru ulicy i znajdziemy pocieszenie przy stolikach w cieniu delektując się nowoczesną kuchnią.
Niedźwiedzia 5

Chcesz poznawać ciekawe wydarzenia i miejsca we Wrocławiu,
bądź z nami na bieżąco!

 

 

 

Categories: Miejsca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *