Puby w klimacie retro – idealne dla miłośników starego stylu oraz dla tych, którzy chcą miło spędzić czas w oryginalnym miejscu. We Wrocławiu nie brakuje miejsc, w których można poczuć retro vibe, a przy okazji dobrze wypić lub zjeść. Wsiadajcie zatem do naszego wehikułu czasu, bo właśnie robimy przegląd retro pubów!

Przedwojenna Bistro

„Lata dwudzieste, lata trzydzieste…” cytując jedną z piosenek z ubiegłego stulecia, przenosimy się w klimaty przedwojenne. W tle tematyczna muzyka, na stolikach i krzesłach oznaki upływu czasu, gdzieniegdzie drewniane meble pokrywa pajęczyna (oczywiście również przedwojenna). W menu obok alkoholi znajdujemy: tatara, śledzia w occie czy gzika. Poza tym Przedwojenna Bistro nie liczy czasu – działa całodobowo, dlatego też wpisana jest na listę topowych miejsc wielu imprezowiczów.

Adres: Świętego Mikołaja 81

Mleczarnia

Kolejny punkt na naszej mapie to klimatyczna klubokawiarnia Mleczarnia. Oprócz tematycznych mebli czy starych portretów wiszących na ścianach – znajdziemy tu także zabytkową pompę, która czyni to miejsce wyjątkowym. Zimą można spotkać się tu przy dobrym cieście i kawie, a latem wypić zimne piwo w ogródku. Wieczorami Mleczarnia staje się miejscem koncertów czy seansów filmowych.

Adres: Pawła Włodkowica 5

Graciarnia Pizza & Crafts

Nasza podróż wehikułem trwa w najlepsze. Zgłodnieliście? Jeśli tak, to świetnie się składa! Kolejna propozycja to Graciarnia serwująca świetne pizze, o których głośno w całym mieście. Poza tym można się tu napić legendarnej gorącej czekolady czy dobrego piwa. Miejsce urządzone jest w stylu lat 20, o czym świadczy nie tylko wystrój lokalu, lecz także muzyka z czasów Louisa Armstronga, Georga Gershwina czy Mieczysława Fogga.

Adres: Kazimierza Wielkiego 39

Schody Donikąd

Zatrzymujemy się na trochę dłużej w latach 20 i zaglądamy do lokalu Schody Donikąd. Stylowe kanapy, dywany i obrazy sprawiają, że miejsce to odznacza się wyjątkową elegancją. Ciekawostką jest, że lokal posiada jeden z największych zbiorów alkoholi we Wrocławiu – około 300 pozycji. Oprócz tego dużo się tutaj dzieje. Organizowane są koncerty na żywo czy występy teatralne Improwizowanych Poniedziałków.

Adres: Plac Solny 13

Pewexx Bar

Przenosimy się kilka dekad dalej, by odwiedzić miejsce w stylu komunistycznej Polski, czyli Pewexx Bar. Znajdziemy tu mnóstwo rekwizytów z tamtych czasów począwszy od starego telewizora, kończąc na pralce Frani. Napijemy się tu piwa, grzańca czy ciekawych drinków, a także zjemy m.in. pierogi ruskie z boczkiem i ze śmietaną czy meduzę z octem. Oprócz tego czekają na nas promocje: piwo za 5 zł, shot za 3 zł w „studenckie czwartki”, a także drinki dla pań w promocyjnej cenie w „kobiece środy”.

Adres: Ruska 8-9

PRL Klubokawiarnia

Skoro jesteśmy już w PRL, to nie możemy przejść obojętnie obok innego popularnego miejsca, czyli klubokawiarni PRL. Kolor czerwony, który jest symbolem tego miejsca nie tylko świadczy o historycznym aspekcie, ale może również oznaczać gorącą atmosferę – w lokalu organizowane są imprezy taneczne, karaoke czy muzyka na żywo. Spróbujemy tu także kolorowych drinków czy klasycznych win i wódek, które zagryziemy chlebem ze smalcem i kiszonym ogórkiem, barszczem z krokietem czy śledziem w oleju.

Adres: Ratusz 10

Kalambur

Ostatni punkt naszej podróży w czasie to słynny Kalambur. Tutaj przenosimy się kilkaset lat wstecz, bo aż do czasów malowniczej secesji. Kalambur słynie z tego, że ściśle związany jest z artystycznym środowiskiem. W przeszłości działał tutaj teatr studencki Kalambur, a dziś obejrzymy tu wystawy prac malarzy, fotografów czy grafików, weźmiemy udział w turniejach poetyckich, a także spotkamy się z pisarzami czy aktorami. 

Adres: Kuźnicza 29a

Chcesz poznać ciekawe miejsca we Wrocławiu? Bądź na bieżąco!


Categories: Miejsca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *