Życie w dużym mieście wiąże się z wszechobecnym hałasem, nadmiarem stresu i obowiązków. Mimo, iż jesteśmy coraz lepsi w zarządzaniu swoim czasem, wciąż zapominamy o chwili wytchnienia. Podpowiadamy, gdzie się zrelaksować we Wrocławiu i jak wykorzystać czas dla siebie. 

Wśród zieleni

Odpoczynek na łonie natury to idealny sposób, aby się wyciszyć, ukoić zmysły i zredukować poczucie niepokoju. Kontakt z przyrodą dodaje nam energii i poprawia pracę umysłu. Nasze oczy są przyzwyczajone do agresywnych świateł i kolorów, a ukojenie mogą znaleźć wśród zieleni parków. We wrocławskich parkach można spędzić niejedną godzinę, a przy wyborze pomoże wam nasz przegląd zielonych miejsc, w którym na pewno znajdziecie coś dla siebie!

Wizyta w muzeum

We Wrocławiu nie brak muzeów, a odwiedziny w jednym z nich to idealny sposób na spędzenie spokojnego dnia w towarzystwie sztuki.

W szczególności zachęcamy do odwiedzenia Żyjni – wyjątkowej przestrzeni w galerii Dizajn BWA Wrocław przygotowanej przez Buck.Studio. To prawdziwa strefa relaksu! Twórcy zainspirowali się ideą dostępnego dla wszystkich miejskiego sanatorium – inspirowanego atmosferą panującą w dolnośląskich uzdrowiskach.

Seans relaksacyjny w teatrze Capitol

Czy słyszeliście o strefie relaksu muzycznego w teatrze Capitol? Jeśli nie, musicie ją koniecznie wypróbować! Znajduje się na zielonym tarasie, na którym możecie odpocząć na wygodnym leżaku i zrelaksować się, kojąc wzrok zielenią żywych roślin przy muzycznym akompaniamencie z wybranych spektakli z Capitolu. Bilet do strefy relaksu można zakupić w cenie 2 zł!

Saunarium

Zima to idealny czas na skorzystanie z wrocławskich saun. Dzięki takiemu relaksowi, nie tylko się odprężysz, ale i uwolnisz od stresu i wyciszysz. Wrocławski Aquapark oferuje 14 różnych saun, w których codziennie organizowane są ceremonie zapachowe i seanse aromatyczne. 

Floating

We Wrocławiu coraz częściej zaczyna się słyszeć o floatingu. Floating to swobodne unoszenie się ciała na powierzchni wody w specjalnie skonstruowanej kabinie. Wszystko dzięki wysokiemu stężeniu soli Epsom w wodzie. W takiej kabinie nasze ciało rozluźnia się, umysł uspokaja, a mózg jest odciążony od atakujących go bodźców zewnętrznych. FLOAT Wrocław to pierwszy wrocławski ośrodek floatingu, a cena za godzinną sesję wynosi 130 zł.

Grota solna

Grota solna we wrocławskiej Strefie Relaksu to jedna z największych w Polsce. Jej mikroklimat, podobnie jak morskie wybrzeża czy kopalnie soli, bogaty jest w pierwiastki oraz jony ujemne, które mają zbawienny wpływ na zdrowie i samopoczucie. Po ciężkim dniu warto zapisać się na wizytę, po której całkowicie się wyciszymy i uzyskamy wewnętrzną harmonię. Bilet za wejście ulgowe wynosi 11 zł, a za normalne 16 zł. Zdecydowanie warto dać jej szansę!

Veni Vici Nap

Vinci Power Nap to pierwsza w Polsce i na świecie Kawiarenka Snu®, w której można uciąć sobie drzemkę. Zaprojektowany w środku specjalny opatentowany system, ukoi nasze zmysły, pozwoli odetchnąć i zregenerować się. Więcej o kawiarence przeczytacie w wywiadzie z autorką – Magdaleną Filcek.

Chcesz poznać inne smaczne miejsca we Wrocławiu? Bądź z nami na bieżąco!

Categories: Miejsca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *