Marzec to powiew wiosny i motywacji do spróbowania nowych rzeczy lub odkrycia tego, co już większości wrocławian jest od dawna znane. Tym razem w kolejnych, jeszcze lepszych odsłonach. Dzieje się dużo, a eventy są bardzo różnorodne – poszukajcie czegoś dla siebie!

Swap ubrań na SWPS

“Wiosna tuż-tuż, więc najwyższa pora na wiosenne porządki i odświeżenie szafy! Najlepiej w duchu zero waste, a przy okazji bez dodatkowych kosztów 😊” To coś, co lubimy – będzie okazja do odświeżenia garderoby bez zbędnych zakupów. Zasady są proste: przyjdźcie, wymieńcie się ubraniami i wyjdźcie zadowoleni z nowego looku!

Gdzie? SWPS, ul. Ostrowskiego 30b
Kiedy? 04.03.2020 godz. 17:00

Slam Poetycki w Surowcu

Tego wydarzenia nie musimy Wam przedstawiać – to już 3 w tym roku odsłona Slamu Poetyckiego. Jest to wydarzenie performatywne: uczestnicy mają 3 minuty na scenie by przekonać do siebie publikę, przedstawiając wiersz, prozę, milczenie lub krzyk – by wyrazić co siedzi w ich sercu, duszy i głowie. Kategorie twórczości nie mają granic. Pamiętajcie, że na zwycięzcę czeka nagroda pieniężna!

Gdzie? Surowiec, Ruska 46a
Kiedy? 05.03.2020 godz. 21:00

Moda na Nadodrzu na Dzień Kobiet

Już 7 marca we Wrocławiu odbędą się targi mody, rękodzieła i pięknych rzeczy! Idealna okazja do zakupu produktów od lokalnych projektantów. Macie już prezenty na Dzień Kobiet? Jeśli jeszcze nie udało się Wam ich zdobyć – tutaj na pewno znajdziecie coś trafionego! W trakcie targów odbędzie się sesja zdjęciowa i konkurs na najlepszą stylizację, w której nagrodą jest bon o wartości 230 zł do zrealizowania w trakcie wydarzenia. Pełna lista wystawców w opisie wydarzenia.

Gdzie? Infopunkt Nadodrze – Łokietka 5
Kiedy? 07.03.2020 godz. 12:00

Wrocławscy Ulicożercy – edycja specjalna

Już po raz drugi Wrocławscy Ulicożercy łączą siły z Wrocławską Fetą, czyli festiwalem piwa, wina i sera otwierając hucznie sezon foodtruckowy! Będą to dwa dni pełne prezentowania nowych smaków i dzielenia się ich historią – coś, czego prawdziwi lokalni smakosze nie mogą przegapić!

Gdzie? Zajezdnia Dąbie/Czasoprzestrzeń, ul. Tramwajowa 1-3
Kiedy? 7-8.03.2020 godz. 12:00

Spacer po żydowskim Wrocławiu

“Prowadzenie – Jerzy Kichler, współautor „Przewodnika po żydowskim Wrocławiu” oraz autor wystawy „190 lat Synagogi pod Białym Bocianem”.
Trasa obejmie centrum Wrocławia m.in. Synagogę pod Białym Bocianem, miejsce po Żydowskim Seminarium Teologicznym, pomnik stojący w miejscu Nowej Synagogi, dawny Teatr Żydowski i żydowskie domy towarowe.” Zainteresowani, by odkryć na nowo Wrocław?

Gdzie? Miejsce zbiórki: dziedziniec przy Synagodze pod Białym Bocianem
Kiedy? 11.03.2020 godz. 17:00

Deep Flow Yoga w Surowcu

Jeśli joga kojarzy Wam się jedynie z wyszukanymi pozycjami i muzyką relaksacyjną – poznajcie nieco inną jej odmianę. Deep Flow Yoga to połączenie jogi i muzyki elektronicznej. Jesteście ciekawi jak wygląda taka dynamiczna sesja jogi? Przekonajcie się sami już 12 marca w Surowcu!

Gdzie? Surowiec, Ruska 46a
Kiedy? 12.02.2020 godz. 19:00

Granice ciała. Wykład

W galerii Dizajn BWA Wrocław odbędzie się wykład, podczas którego zastanowimy się, jakie są granice możliwości poprawienia ludzkiego ciała. Będzie o niedoskonałościach, ograniczeniach i próbach polepszenia ciała, również za pomocą technologii, chirurgii czy sztucznej inteligencji. Jeśli macie swoje zdanie na ten temat i chcecie posłuchać rozważań innych – koniecznie wpadajcie. 

Gdzie? Dizajn BWA Wrocław, Świdnicka 2-4
Kiedy? 14.03.2020 godz. 16:00

Zostań wolontariuszem Zupy na Wolności!

A może chcecie zrobić coś dla innych? Jest doskonała okazja! Zostając wolontariuszami Zupy wspieracie osoby w kryzysie bezdomności. A jeśli w dodatku umiecie, lubicie gotować albo chcielibyście zacząć – to przyjdźcie koniecznie na spotkanie, na którym organizatorzy akcji opowiedzą Wam więcej.

Gdzie? Magnolia Park (szczegóły w wydarzeniu)
Kiedy? 14.03.2020 godz. 17:00

Ashtanga spotyka Iyengara – Oddech i Przestrzeń

Podczas kolejnego spotkania z cyklu ‚Ashtanga spotyka Iyengara’ skoncentrujemy się na rozpuszczaniu blokad w ciele i  uwalnianiu napięć dzięki świadomej pracy z oddechem. Będziemy poszukiwać przestrzeni i wolności w ruchu i dekonstruować zastane wzorce ruchowe na rzecz tworzenia nowych. Będzie również pyszna kawa specialty! Brzmi jak połączenie idealne. A jeśli pasjonujecie się jogą – poczytajcie naszą rozmową z założycielkami joga kolektyw

Gdzie? joga kolekty, pl. Grunwaldzki 6
Kiedy? 15.03.2020 godz. 10:00

SUROwa Kuchnia: lokalne trendy kulinarne 2020

Wydarzenie zorientowane wokół wrocławskiej gastronomii – skupiamy na dobrym jedzeniu, a więc przykładach, opiniach i historiach związanych z kulturą kulinarną. Tym razem będzie okazja posłuchać i porozmawiać o lokalnych trendach, czyli “o tym co smaczne i o tym, co można poprawić, co się sprawdza, a co jeszcze nie wykiełkowało. Zerkniemy do innych miast w Polsce i zagranicą, ustalimy prognozę na trwający sezon i… z pewnością rozbudzimy Wasz apetyt”

Gdzie? Surowiec, Ruska 46A
Kiedy? 18.03.2020 godz. 19:30

20. Tydzień Kina Hiszpańskiego w Kinie Nowe Horyzonty

Lubicie hiszpańskie kino? Od 20 do 26 marca w Kinie Nowe Horyzonty odbędzie się jubileuszowy 20. Tydzień Kina Hiszpańskiego, czyli  jedyne w Polsce wydarzenie poświęcone kinematografii słonecznego kraju Salvadora Dalego, Luisa Buñuela i Pedra Almodóvara. W ramach przeglądu będzie można zobaczyć najgłośniejsze i najnowsze hiszpańskie produkcje, w większości nie pokazywane wcześniej w Polsce. Dokładny program w wydarzeniu!

Gdzie? Kino Nowe Horyzonty, Kazimierza Wielkiego 19a
Kiedy? Różne daty – info w wydarzeniu

Wrocławski Kongres Kultury 2020

“Wrocławski Kongres Kultury to tworzone przez i dla wrocławskiego środowiska kulturalnego wydarzenie, które jest efektem współpracy strony społecznej, instytucji kultury i samorządu. Ma odpowiadać na potrzeby środowiska, a w efekcie stać się otwartą i dostępną platformą, umożliwiającą wymianę doświadczeń i wiedzy, integrację, edukację, sieciowanie oraz omawianie istotnych zagadnień i zjawisk, także w kontekście kształtowania polityki kulturalnej miasta. Do udziału zapraszamy wszystkich zainteresowanych wrocławską kulturą mieszkańców miasta!” Brzmi dobrze? Więcej szczegółów w wydarzeniu!

Gdzie? Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia, ul. Księcia Witolda 62-70
Kiedy? 20.03.020, godz. 09:00

VINTAGE DAY w Barbarze

To już kolejna odsłona targów mody vintage – tym razem w wersji wiosennej! Spotkacie tu najlepszych wystawców z całej Polski, którzy zadbają o to, aby Wasza szafa była bogatsza w szlachetne materiały i wyjątkowe fasony, których nie znajdziecie w dzisiejszych sieciówkach. Mamy tu wielbicieli vintage? Koniecznie przeczytajcie naszą rozmowę z Cindy Vintage na temat jej pasji i sposobu na życie.

Gdzie? Barbara, Świdnicka 8b
Kiedy? 22.03.2020 godz. 12:00

Eco Life Targi ekologiczne i zdrowego stylu życia

Tego jeszcze nie było! Pierwsza edycja Targów Ekologicznych i Zdrowego Stylu Życia we Wrocławiu. Dobrze znana i chętnie odwiedzana przestrzeń kompleksu Hali Stulecia na cały dzień stanie się miejscem pełnych zdrowych i ekologicznych rozwiązań! Czekają na Was dwie strefy oraz sale, gdzie odbywać będą się ciekawe prelekcje prowadzone przez profesjonalistów. Jeśli podobnie jak nam idea less waste i eco-life są Wam bliskie – widzimy się już 22 marca w Hali Stulecia! Tymczasem odsyłamy Was do rozmowy z Dianą, która prowadzi sklep less-waste oraz tekstu o tym, że Wrocław jest eko

Kiedy? 22.03.2020 godz. 12:00
Gdzie? Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1

Mega Dolnośląskie Targi Ślubne Stadion Wrocław

Ponad 150 wystawców, producenci, salony ślubne, moda męska, cukiernie, hotele, restauracje, fotografowie i wiele, wiele innych. Jeśli mamy tutaj osoby, które mają w planach ślub jak z marzeń, to wydarzenie dla Was. I oczywiście dla zainteresowanych branżą ślubną i organizacyjną – w rozmowie z konsultantką ślubną, Renatą Mazurek dowiecie się nieco więcej o fascynującym zawodzie wedding plannera.

Gdzie? Stadion Wrocław
Kiedy? 22.03.2020 godz. 10:00

Koncepty: Konkurs

Interesujecie się brandingiem, marketingiem, zarządzaniem lub macie głowę pełną pomysłów? Jeśli tak, to koniecznie weźcie udział w konkursie konceptów! Wystarczy, że utworzycie team i rozwiążecie brief. Na zwycięski projekt czekają super nagrody! Terminy i szczegóły w wydarzeniu.

Gdzie? Surowiec, Ruska 46a
Kiedy? 52.03.2020 godz. 10:00

Fvckup Nights Wrocław vol. 10

To już 10, jubileuszowa edycja jedynego w swoim rodzaju wydarzenia. Idea jest taka, by rozmawiać o tytułowych fuckupach, bez lukru, na serio i szczerze. Przez 10 spotkań nasłuchaliśmy się sporo o tym, że życie nie zawsze jest kolorowe, a droga do sukcesu prawie nigdy nie jest usłana różami, ale jesteśmy pewni, że ta edycja zaskoczy nas tak samo jak wszystkie poprzednie. Wejściówki rozchodzą się szybko, więc klikajcie w link do wydarzenia. Do zobaczenia!

Gdzie? Surowiec, Ruska 46a
Kiedy? 26.03.2020 godz. 19:30

Konferencja Moda a biznes vol.5

To już piąta edycja jedynej w Polsce, cyklicznej konferencji związanej z branżą mody. To platforma wymiany wiedzy, doświadczeń dla osób, które działają w świecie fashion i branżach pokrewnych. To także kopalnia inspiracji dla tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z branżą mody. Zainteresowani?

Gdzie? empik, ulica Świdnicka 40
Kiedy? 28.03.2020 godz. 12:00

VII Noc Humanistów

“28 marca odbędzie się VII Noc Humanistów! Tegoroczne hasło brzmi: „Wszystko na sprzedaż”. Kultura, komercja, konsumpcja. Do udziału w wydarzeniu zapraszamy nie tylko przyszłych i obecnych studentów oraz absolwentów Uniwersytet Wrocławski, ale też wszystkie osoby zainteresowane naukami humanistycznymi.” Zapowiada się ciekawie, tym bardziej, że tematy będą poruszane przez ekspertów akademickich – koniecznie sprawdźcie szczegóły w wydarzeniu.

Kiedy? 28.03.2020 godz. 18:00
Gdzie? Instytut Historyczny Uniwersytetu Wrocławskiego, Szewska 49

Burgerowe Mistrzostwa Wrocławia

“28-29.03.20r Plac Nowy Targ zamieni się w Plac Bitwy Burgerowej!🍔🏅Na rozpoczęcie sezonu imprez plenerowych przygotowaliśmy dla Was „Burgerowe Mistrzostwa Wrocławia”!🍔Przez dwa dni będziecie mogli skosztować burgerowego kunsztu szefów kuchni z całej Polski.Konkursowe burgery będą oceniać czołowi wrocławscy blogerzy i szefowie kuchni🎭.Wybór najlepszego Food Trucka 🚛 zlotu oddamy w Wasze ręce!🔥Więcej szczegółów wkrótce!” – czytamy i nie możemy się już doczekać! 

Gdzie? Plac Nowy Targ
Kiedy? 28-29.03.2020, godz. 12:00

Categories: Wydarzenia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *