We Wrocławiu piwa można się napić wszędzie. Dobrego piwa – już tylko w niektórych miejscach, a więc, kierując się cytatem Huntera S. Thompsona -“Dobrzy ludzie piją dobre piwo”, sprawdźcie w których napić się najlepszego!

Przegląd powstał w oparciu o gusta nasze, jak i naszych znajomych, których osobiście zapytaliśmy. Wybraliśmy te naszym zdaniem najlepsze, przy wyborze których braliśmy pod uwagę wybór piw, ich smak, klimat lokalu oraz możliwość zamówienia dobrej zagrychy do browaru.

4Hops

Rewelacyjna knajpa z dużą ilością kraftowego piwa. 16 kranów, duży wybór rzemieślniczego piwa z regionu dolnośląskiego oraz dobra meksykańska kuchnia. Nowoczesny lokal ze świetnym wystrojem oraz bardzo miłą i kompetentną, znającą się na piwie, obsługą. Nieco na uboczu, z dala od gwaru starówki.
“Bardzo mocny punkt na piwnej mapie Wrocławia”
“Świetne miejsce, co tydzień nowe piwa, bardzo miła obsługa, wracałam i będę wracać!”
Gdzie: Ofiar Oświęcimskich 46/1A
Godziny otwarcia:
pon.-czw. 16:00-24:00
pt.,sb. 16:00-02:00
ndz. 15:00-00:00

Motyla noga

Będąc w okolicach Rynku, warto zboczyć z tradycyjnej trasy spaceru i zajrzeć do lokalu Motyla Noga położonego w miejscu dawnego więzienia miejskiego. Ciekawy gastropub ze specyficzną atmosferą ,o którym wspominaliśmy już w przeglądzie o ogródkach letnich. Świetna miejscówka na koleżeńskie spotkanie podczas letniego wieczoru, gdzie można poczuć ducha dawnego Wrocławia i poznać smak dobrego piwa!
“Fajne miejsce aby napić się dobrego piwa i przy okazji zjeść chyba najlepszą rybę z frytkami we Wrocławiu”
“ Ogródek na zewnątrz ma bardzo fajny klimat, dlatego warto tu przyjść na piwo w ciepłe dni”
Gdzie: Więzienna 6
Godziny otwarcia:
pon.-czw. 08:00-01:00
pt. 8:00-3:00
sb. 7:00-03:00
ndz. 07:00-01:00

AleBrowar Wrocław

Jest to firmowa siedziba AleBrowaru, która od samego początku nie może narzekać na brak klientów. Naprawdę ciekawe miejsce, gdzie można wpaść na szybkie piwo lub na dłuższe posiedzenie ze znajomymi. Wybór piw jest ogromny, dlatego zawsze trudno o podjęcie decyzji. Na szczęście w tym pomogą Wam przemili barmani, którzy znają się na rzeczy. Każdy znajdzie coś dla siebie, a przede wszystkim fani piwa.
“Kolejne miejsce z bardzo dobrym piwem”
Wspaniałe piwo, jeden z ulubionych pubów na mojej liście”
Gdzie: Włodkowica 27/1A
Godziny otwarcia:
pon.-czw.14:00-24:00
pt., sb. 14:00-02:00
ndz. 14:00-24:00

Browar Stu Mostów

Pub położony z daleka od wrocławskiego Rynku, określany najbardziej klimatycznym multitapem we Wrocławiu ze względu na możliwość obserwowania kadzi, w których jest warzone piwo. Klienci to raczej smakosze piwa, którzy zdobyli się na wysiłek pokonać pół Wrocławia za cenę doskonałego piwa. Jak można przeczytać na ich stronie internetowej.
“W Browarze Stu Mostów chcą warzyć piwo, które będzie tworzyć najpiękniejsze mosty. Między ludźmi, miastami i krajami. Między historią, teraźniejszością i przyszłością.”
“Obowiązkowe miejsce dla ludzi lubiących wypić piwo w dobrym klimacie.”
“Atmosfera, jedzenie i PIWO na 5+”
Gdzie: Jana Długosza 2
Godziny otwarcia:
ndz.-śr. 14:00-24:00
czw., pt., sb. 13:00-01:00

Kontynuacja

Wrocław jest jednym z bogatszych miast pod względem browarów i pubów związanych ze sferą rzemieślniczą. Jedną z takich „pijalni piwa” i jednocześnie najpopularniejsza wśród ludzi jest wrocławska Kontynuacja. Lokal cieszy się wielkim zainteresowaniem i szerokim wyborem piw na wielu kranach. Odwiedzając Kontynuację możecie przeżyć oryginalną piwną podróż!
“To miejsce mówi samo za siebie, dużo kranów z kraftowym piwkiem. Każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno fan piwowarstwa jak i „amator” złotych trunków.”
“Warto wpaść bo to już kultowe miejsce.”
Gdzie: Ofiar Oświęcimskich 17
Godziny otwarcia:
pon.-czw. 16:00-01:00
pt. 16:00-02:00
sb. 16:00-03:00
ndz. 16:00-01:00

Chcesz poznać inne ciekawe miejsca we Wrocławiu? Bądź na bieżąco!

 

 

 

 

Categories: Miejsca

One comment

5 miejsc, gdzie napijesz się dobrego piwa!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *