Jakiś czas temu mieliście okazję przekonać się jak wygląda Wrocław z lotu ptaka dzięki projektowi Wysoki Śląsk. Jeśli wraz z nadejściem wiosny i coraz piękniejszych zachodów słońca sami chcecie się przekonać jak miasto prezentuje się z wysoka – koniecznie musicie odwiedzić wrocławskie punkty widokowe!

Wieża archikatedry pw. Św. Jana Chrzciciela

Doskonały punkt widokowy oferuje nam Archikatedra pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela, zwana również Katedrą Wrocławską stanowiąca jeden z najwspanialszych zabytków gotyckiej architektury sakralnej. Na platformę 97-metrowej wieży można się dostać windą, a widok na panoramę Wrocławia jest wręcz spektakularny.

Taras na dachu Muzeum Współczesnego

Na samym szczycie budynku Muzeum Współczesnego znajduje się kawiarnia Café Muzeum. Z oszklonej rotundy prowadzi wyjście na obszerny taras, z którego można podziwiać panoramę tętniącego życiem Wrocławia przy filiżance doskonałej kawy.

Mostek Pokutnic

Jest to chyba jedno z najciekawszych miejsc, z których możemy podziwiać miasto. Z wąską kładką łączącą wieże Katedry św. Marii Magdaleny wiąże się bowiem legenda mówiąca o błąkających się tam po zmroku pokutujących duszach. Na tę 45-metrową wysokość możemy dostać się praktycznie przez cały rok, krętymi schodami kościoła.

Wieża Matematyczna

Kolejny punkt widokowy zlokalizowany jest na Wieży Matematycznej, położonej na szczycie Głównego Gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego. Taras budowli znajduje się na wysokości 42 m, a widok z niego rozpościera się na Wyspę Słodową oraz na wrocławskie Stare Miasto. Znajdzeimy tam też rzeźby przedstawiające alegorie czterech nauk, autorstwa Franza Mangoldta. Co ciekawe, przy zakupie jednego biletu czeka na nas kilka dodatkowych atrakcji Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego takich jak Aula Leopoldyńska, Oratorium Marianum czy wystawy.

Dach Renomy

Ostatnie piętro wrocławskiej Renomy to zarazem parking i obszerny taras widokowy. Co więcej ta wyjątkowa przestrzeń zwieńczająca budynek galerii handlowej służy wielu wydarzeniom kulturowym, takim jak pokazy filmowe kina letniego, podczas których możemy cieszyć się sensem pod chmurką, siedząc w wygodnych leżakach.

Punkt widokowy Orle Gniazdo

Jeden z najbardziej niezwykłych i oryginalnych wrocławskich punktów widokowych powstał na szczycie dawnego komina starej cegielni. Wejście na platformę jest bezpłatne, a w pobliżu mieści się stylowa restauracja, powstała przez zaadaptowanie pomieszczeń cegielni. Na terenie pobliskiego hotelu oraz restauracji można obejrzeć kolekcję lotniczych i kosmicznych eksponatów i zdjęć. Ponadto można spróbować swoich sił na symulatorze samolotu myśliwskiego F-16.

Punkt widokowy Sky Tower

Nie mogło go zabraknąć na naszej liście. Widać go z niemal każdej części Wrocławia. Sky Tower, bo o nim mowa oferuje nam jeden z najbardziej popularnych wrocławskich punktów widokowych. 49 piętro wieżowca. Widok na miasto roztacza się tutaj z wysokości około 200 metrów, co pozwala nam dostrzec Masyw Ślęży czy Sudety, a przede wszystkim niezwykłą panoramę miasta. Jest to zarazem najwyżej położony punkt we Wrocławiu.

Chcesz poznać więcej ciekawych miejsc we Wrocławiu?


Categories: Miejsca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *