Nadchodzi wiosna, więc warto aktywnie spędzić czas i połączyć przyjemne z pożytecznym na wrocławskich trasach rowerowych. Wrocław to miasto przyjazne rowerzystom – posiada sieć ponad 214 kilometrów dróg rowerowych, a każdego roku powstają kolejne kilometry i z roku na rok przybywa ścieżek i tras rowerowych.

Trasa wałami nad Odrą

9,4 km

Trudno o prostszą trasę! Jeżeli chcesz się wybrać na przejażdżkę z dzieckiem, z rodzeństwem, czy po prostu boisz się o swoją formę, to jest opcja dla Ciebie. Trasa jest krótka, ale przyjemna. Wyjeżdżamy poza centrum, ale spokojnie, nie sposób się na niej zgubić! Wystarczy podążać za tłumem, bo to jedna z ulubionych tras wrocławian!

źródło: https://www.gpsies.com/

Trasa wokół terenów wodonośnych

13,7 km

Nazwa nie zachęca, ale dla widoków i ucieczki od zgiełku miasta warto! Trasa prowadzi głównie wałami, zatem jest płasko, spokojnie i wygodnie – idealna opcja dla zastałych po zimie amatorów dwóch kółek, którzy chcą wrócić do formy.

źródło: https://www.gpsies.com/

Trasa na Tor Wyścigów Konnych

19 km

Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji odwiedzić Toru na Partynicach to koniecznie to nadróbcie! Szczególnie, że po drodze czeka was tylko płaska i osobna ścieżka rowerowa, a na samym torze możecie urządzić sobie piknik na trawie – początek sezonu już 5 maja.

źródło: https://www.gpsies.com/

Wycieczka po Starym Mieście

6,7 km

Opcja dla tych, którzy nie lubią tradycyjnego zwiedzenia. Wypożyczcie rowery z jednej ze stacji w centrum (link do wszystkich – https://wroclawskirower.pl/mapa-stacji/) i przejedź się koło (i przez) najpiękniejsze budynki i parki w centrum Wrocławia. Na koniec zrelaksuj się przy Hali Stulecia i wybierz się na pokaz Fontanny Multimedialnej.

źródło: https://www.gpsies.com/

Wrocławska pętla

27 km

Podążając tą trasą mamy możliwość przejażdżki przez geometryczny środek Wrocławia. Po drodze mijamy też m.in. rzeźbę “Nawa” na Wyspie Daliowej oraz sławny już napis “Wro” przy którym możemy uwiecznić na zdjęciu naszą wyprawę. Po zakończonej aktywności warto spędzić przyjemnie czas odpoczywając na wrocławskiej Plaży.

źródło: https://www.traseo.pl/

Trasa obiektów militarnych Wrocławia

63 km

Dzięki tej trasie poznacie większość zabytkowych obiektów militarnych Wrocławia, zwłaszcza charakterystycznych schronów i bunkrów z okresu ostatniej wojny światowej.

źródło: https://www.traseo.pl/

Trasa ze wschodu na zachód Wrocławia

40,6 km

Na tej trasie każdy znajdzie coś dla siebie  – trasa prowadzi zarówno wrocławskimi uliczkami, gdzie możemy zachwycać się pięknymi mostami i zabytkowymi budynkami, jak i jadąc wzdłuż wałów Odry możemy pozwolić sobie na obcowanie z naturą i podziwianie krajobrazów.

źródło: https://www.traseo.pl/

Chcesz poznać więcej ciekawych miejsc we Wrocławiu? Bądź na bieżąco!

Categories: Miejsca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *