Na mapie kulturalno-rozrywkowego Wrocławia nie brakuje miejsc, które oferują swoim gościom ciekawe możliwości spędzania wieczorów na mieście. Wśród nich znajdziecie wyjątkowe lokale z muzyką na żywo, którym warto przyjrzeć się bliżej.

Nietota

Koncertowy kalendarz tego miejsca nieustannie oferuje ciekawe propozycje wydarzeń. Weźmiecie tutaj udział w Jazz Jam Sessions oraz występach znanych artystów, a także posłuchacie muzyki amatorskiej – regularnie na przykład organizowane są tu „akustyczne wtorki”. Klub Nietota to z założenia azyl dla wszelkich artystów, zwłaszcza muzycznych. Wyróżnia się wysoką jakością obsługi i ciekawym wystrojem, którego  autorem jest wrocławski scenograf filmowy i teatralny – Michał Hrisulidis. Wnętrze nawiązuje do wrocławskich kawiarni i klubów artystycznych odwiedzanych przed laty przez poetów, malarzy czy muzyków.
Adres: Kazimierza Wielkiego 50

Liverpool

Klub muzyczny Liverpool istnieje na klubowej mapie Wrocławia od lat 90. Dedykowany jest miłośnikom mocnych brzmień, ale nie stroni również od spokojniejszych imprez jak np. wieczory z muzyką bluesowo-rockową, progresywną, a także jazzem czy funky. Organizowane są tu koncerty znanych już wykonawców oraz dopiero zaczynających debiutantów. Lokalizacja klubu wpisuje się w klimat tego miejsca – Liverpool znajduje się w podziemiach zabytkowego budynku z dobrą akustyką.
Adres: Świdnicka 37

Alive

Ten lokal to przede wszystkim muzyczna różnorodność. Rock, blues, pop, reagge, muzyka współczesna czy cięższe brzmienia – każdy może odnaleźć coś dla siebie. Muzykę na żywo zastaniecie tam prawie codziennie. Pub Alive znajduje się pod znanym nasypem kolejowym wśród wielu innych lokali. Jednak to, co go jeszcze wyróżnia, to oprócz muzyki na żywo – klimatyczne i przytulne wnętrze w starym stylu, sprzyjające kameralnym spotkaniom. 
Adres: Kolejowa 12

Vertigo Jazz Club & Restaurant 

„Vertigo jest domem muzyki” – tak o klubie mówią jego inicjatorzy. Miejsce urządzone zostało w sposób przytulny, ale jednocześnie elegancki i spójny –  nawiązujący do tradycji nowojorskich klubów jazzowych. Klub jest otwarty dla wszystkich i dąży do tego, aby miłośnicy muzyki czuli się w nim jak u siebie. Posłuchacie tutaj oczywiście jazzu i nie tylko. Dobre warunki akustyczne panujące wewnątrz lokalu wpływają dodatkowo na wysoką jakość odbioru granej muzyki.
Adres: Oławska 13

Literatka 

Kawiarnia Literatka przyciąga do siebie nie tylko klimatycznym wnętrzem, dobra kawą, smacznym koktajlem czy pachnącymi książkami, po które można sięgnąć. Zachęca również regularnie odbywającymi się wydarzeniami kulturalno-artystycznymi, wśród których znajdziecie także muzykę na żywo towarzyszącą literackim występom wokalnym i nie tylko. 
Adres: Rynek 56/57

Stary Klasztor

Stary Klasztor to lokal w gotyckim stylu zaadaptowany po klasztorze sióstr dominikanek. Odbywają się tu koncerty polskich oraz zagranicznych artystów, reprezentujących różne style i gatunki muzyczne. Miejsce to posiada w swojej ofercie większe imprezy oraz kameralne wydarzenia. Oprócz tego, że stanowi ważny element koncertowego Wrocławia – jest to również restauracja serwująca różne potrawy oraz alkohole.  
Adres: Jana Ewangelisty Purkyniego 1

Niebo Cafe

Jeśli jesteście miłośnikami kameralnych koncertów, to Niebo Cafe jest miejscem wartym odwiedzenia. Ciekawe brzmienia, surowe wnętrze oraz duży wybór alkoholi na barze przyciągają wielu gości. Lokal znajduje przy pasażu Niepolda, jednak nieco różni się od swoich dyskotekowych sąsiadów – chociaż tak samo można w nim potańczyć. Klienci określają pub jako miejsce z duszą i klimatem, do którego lubią zabłądzić w środku imprezowej nocy.
Adres: Ruska 51

Surowiec 

Surowiec znajdujący się przy znanych wrocławskich neonach wspiera wszelkie formy artystycznych działań. Jest to miejsce zaadresowane do osób chcących interesująco i miło spędzić czas w oryginalnym otoczeniu. Wśród slamów poetyckich czy pokazów filmowych, doświadczycie tam dźwięków granych na żywo dzięki na przykład „Muzycznej frużelinie”, która określana jest jako „spotkania muzyczne prowadzone przez grupę zmęczoną zwykłymi jamami i utworami powtarzanymi wszędzie i zawsze”.
Adres: Ruska 46A

Casa de la Musica

Jesteście fanami latino albo macie ochotę przenieść się w klimat kubańskich cigar clubów z lat 20 i 30? Klub Casa de la Musica zaprasza w podróż do minionej epoki za sprawą koncertów kubańskich wokalistów czy pokazów artystycznych latynoskich bębniarzy. Oprócz możliwości posłuchania żywej muzyki, weźmiecie również udział w latynoamerykańskich tańcach i zabawach prowadzonych przez tamtejszych animatorów, a także napijecie się tropikalnych drinków ze świeżo wyciskanych soków.
Adres: Rynek Ratusz 11/12

Chcesz poznać ciekawe miejsca we Wrocławiu? Bądź na bieżąco!

Categories: Miejsca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *