Jesteście gotowi na nadchodzący rok? Styczeń we Wrocławiu zapowiada się naprawdę ciekawie. To idealny czas, by sprobować nowych rzeczy. Sprawdźcie, co w tym miesiącu czeka na was w mieście!

Fvckup Nights Wrocław vol. 9

Dobrze wiemy, że życie nie zawsze jest usłane różami, a fuckupy i biznes to częste połączenie. Jeśli chcecie podzielić się swoimi spektakularnymi porażkami albo posłuchać o wpadkach innych, nie może Was zabraknąć na 9. edycji wrocławskich Fvckup Nights! Link do darmowych wejściówek w wydarzeniu. Do zobaczenia w Surowcu!

Gdzie? Surowiec, Ruska 46a
Kiedy? 30.01.2020 godz. 19:30 – 22:30

InstaŚniadanie

To już kolejne InstaŚniadanie we Wrocławiu. Jest okazja, by zjeść coś dobrego i porozmawiać z lokalnymi instagramerami, a przy okazji udoskonalić swoje umiejętności fotografii flat lay. Czwarte wspólne śniadanie odbędzie się 25 stycznia o 10:00. Więcej informacji wkrótce!

Gdzie? Instagramers Wrocław
Kiedy? 25.01.2020 godz. 10:00 – 13:00

Vintage Guitar Sessions w Hard Rock Cafe Wrocław

“Dwaj gitarzyści, Luigi Leoni i George Dyer, wraz ze specjalnym gościem – Mieszkiem Służewskim, zapraszają na wyjątkowy wieczór, pełen bluesa i swingu. Trio wykona utwory Roberta Johnsona, Duke’a Ellingtona i wielu innych.” Liczba miejsc jest ograniczona, więc warto zarezerwować miejsce!

Gdzie? Hard Rock Cafe Wrocław
Kiedy? 22.01.2020 o 20:00 – 22:00

Kultowe NoHo: „Fight Club” | pokaz filmu

W nowym roku czeka na Was kolejna odsłona cyklu „Kultowe NoHo”, w ramach którego prezentowane są legendarne dzieła (pop)kultury.  Tym razem na ringu staniemy oko w oko z kultowym filmem Davida Finchera: „Fight Club”. 

Gdzie? Kino Nowe Horyzonty
Kiedy? 24.01.2020 o 19:30 – 22:00

Cupping: Audun Coffee

Ciekawa odsłona cuppingu z Audunem Sørbottenem (World Coffee Roasting Champion 2015) jako gospodarzem. Uczestnicy cuppingu otrzymają tego dnia 10% rabat na kawę od Audun Coffee. Uwaga! Zapisy w wydarzeniu.

Gdzie? Gniazdo Świdnicka 36, 50-068 Wrocław
Kiedy? 10.01.2020 o 17:00 – 18:30

Ukryta gra. Film i spotkanie z Robertem Więckiewiczem

Pozostając w filmowym klimacie, prezentujemy seans połączony ze spotkaniem. Film „Ukryta gra” to pełen napięcia thriller szpiegowski, po seansie którego odbędzie się spotkanie z Robertem Więckiewiczem, który w filmie wciela się w jedną z postaci. Aktor znany jest szerokiej publiczności z głównych ról m.in.: „Pod Mocnym Aniołem”, „W ciemności” czy „Wałęsa. Człowiek z nadziei”.

Gdzie? Kino Nowe Horyzonty
Kiedy? Niedziela, 19 stycznia 2020 o 16:00 – 19:00

Puszka z pop-artem [wykład]

“Legendarna seria obrazów Andy’ego Warhola, przedstawiająca 32 portrety puszki zupy firmy Campbell z 1962 r. we wszystkich dostępnych w tamtych czasach smakach, stanie się punktem wyjścia do podróży przez artystyczny świat pop-artu zachwyconego kulturą masową Zachodu.”
Wykład Iwony D. Bigos w ramach cyklu „Kurs historii sztuki. Klasycy nowoczesności”.

Wstęp z biletem za 5 zł. Liczba miejsc ograniczona. Więcej info w wydarzeniu!

Gdzie? Pawilon Czterech Kopuł. Muzeum Sztuki Współczesnej, ul. Wystawowa 1
Kiedy? 12 stycznia niedziela o 11:00 – 12:00

28. Wrocławski Finał WOŚP – RYNEK

Tego wydarzenia nie musimy Wam chyba przedstawiać. Jak co roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra we Wrocławiu wyjątkowo głośno! Będzie to 28. Finał WOŚP we Wrocławiu. Po szczegóły imprezy klikajcie w link. Do zobaczenia!

Gdzie? Rynek
Kiedy? 12 stycznia niedziela o 12:00 – 21:00

Ogrzej Zwierzaka vol. 4

Mamy tu miłośników zwierząt o wielkich sercach? Zima to szczególnie ciężki okres dla wszystkich zwierzęcych przytułków, a więc już po raz czwarty odpalona zostaje akcja Ogrzej Zwierzaka!

“Dzięki zaangażowaniu naszych serdecznych przyjaciół z lokalnej sceny muzycznej i gastronomii, tworzymy charytatywny event, z którego calutki dochód zostanie przekazany do Żar! Na imprezie zagrają dla Was miłośnicy czworonogów. Każda/każdy z grających będzie reprezentować adoptowanego bądź też przygarniętego zwierzaka, szczegóły wkrótce.”

Wejściówka to tylko 10zł – będzie również puszka na datki i zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy. Sprawdźcie!

Gdzie? Uczulenie, Kolejowa 8
Kiedy? 10 stycznia piątek o 22:00 – 04:00

Musical Metro Wrocław Hala Stulecia 18.01.2020 dwa spektakle

„Grupa młodych wykonawców opowiada o swoich marzeniach, a każda wyśpiewana nuta, każdy wytańczony takt jest tych marzeń spełnieniem. Widzimy więc na scenie pasję i entuzjazm, taniec i śpiew jakiego nie znał polski teatr. Jest tam miłość, szaleństwo i młodość. I to wszystko sprawia, że granica między teatrem a rzeczywistością staje się płynna, akcja spektaklu zdaje się wykraczać daleko poza teatralne foyer, a czas staje się wyłącznie funkcją wyobraźni.” Brzmi dobrze? Sprawdźcie wydarzenie!

Gdzie? Hala Stulecia we Wrocławiu
Kiedy? 18 stycznia 2020 o 15:30 – 21:00

Joga na statku

Nowy rok to doskonała okazja, aby zacząć coś nowego. Może joga? Miejsc, by ją praktykować jest wiele, a już 8 stycznia będzie okazja, by się sprawdzić z agami joga. Wstęp bezpłatny!

Gdzie? Statek Wratislavia
Kiedy? 8 stycznia 18:00

Warsztaty kucia miedzi z Rextorn Metalwork

Młotki w dłoń! Podczas warsztatów z Rextorn Metalwork nauczycie się podstaw repuserstwa: dowiecie się jak nakłonić blachę miedzianą, aby przybrała oczekiwany przez Was kształt i jak sprawić, aby stała się wymarzoną bransoletą, klamrą do pasa lub ulubionym symbolem. Temat pracy wybierzecie sami! Opuszczając pracownię, zabieracie ze sobą nie tylko efekt własnej pracy, ale ogrom satysfakcji i umiejętności!

Gdzie? Browar Mieszczański, Hubska 44
Kiedy? [KLIK – HARMONOGRAM]

Vintage Market w Recepcji – Winter Sale %%%

Pierwszy w nowym 2020 roku Vintage Market w Recepcji. Chcecie odświeżyć szafę lub znaleźć swój styl? To doskonała okazja! Vintage Market to oryginalne, modowe perełki z lat 90., 80., 70. a nawet starsze. Niepowtarzalne, kolekcjonerskie egzemplarze będą czekały na Wasze odkrycie! 

Gdzie? Recepcja, Ruska 46a
Kiedy? 18 stycznia 2020 o 12:00 – 18:00

Malujemy portugalskie kafelki | Portuguese tiles workshop

Znajdzie się też coś dla artystycznych dusz: “Zaczynając rok od klasyki, odwiedzimy słoneczną Portugalię na warsztacie z malowania kafelków! Azulejos są znane na całym świecie ze swojego klasycznego piękna, a my postaramy się odwzorować to piękno w naszej pracowni. Marząc o słońcu i o Porto, przeniesiemy tego ducha na nasze kafelki. Dołącz do nas na jednym z naszych najpopularniejszych warsztatów!”

Cena zależy wyłącznie od wielkości wybranego kafelka i waha się od 20 do 60zł. Prosimy o rezerwację miejsc.

Gdzie? MaluMika, Jagiełły 3/5
Kiedy? 28 stycznia 2020 o 18:00 – 21:00

WLC: Koreańska Niedziela / Korean Sunday / 한국 일요일 ^-^

A jeśli fascynują Was wschodnie języki, interesujecie się kulturą Korei lub marzycie o podróży do Korei Południowej, macie szansę spotkać się podczas Koreańskiej Niedzieli. Będzie to doskonała okazja, by poznać i porozmawiać z osobami dzielącymi Wasze zainteresowania! Wstęp darmowy.

Gdzie? Doctors’ Bar, Św. Mikołaja 8
Kiedy? 12 stycznia 19:00 – 22:00

Mity i opowieści słowiańskie

Lubicie historię? Kultura słowian jest Wam bliska? Już 22 stycznia będzie okazja, by posłuchać ciekawej opowieści o naszych przodkach i ich spojrzeniu na świat. Niezmiernie fascynująca historia w muzycznej oprawie zapewniona przez Szymona Góralczyka (kankles, bęben obręczowy) z Karawany Opowieści.

Gdzie? WedrowkiPub, Podwale 37/38
Kiedy? 22 stycznia 2020 o 20:00 – 21:30

Kurs tematyczny – czapka na drutach.

“Zapraszamy Was na zajęcia, które całkowicie są poświęcone czapce na drutach! Są one skierowane do osób, które już miały do czynienia z drutami oraz potrafią rozróżnić oczko prawe od lewego. Cały czas poświęcamy tylko i wyłącznie prawidłowemu konstruowaniu czapki.

W trakcie warsztatów poznaje się technikę wykonania czapki na okrągło, dzięki czemu uczestnik po warsztatach będzie w stanie obliczyć oraz wykonać każdą wymarzoną czapkę. Po warsztatach uczestnik będzie miał gotową miniaturkę czapki.” Brzmi jak coś dla Was? Klikajcie w link po więcej!

Gdzie? Rośliny, Świętokrzyska 40b
Kiedy? 25 stycznia 2020 o 10:00 – 14:00

Futboholik Cup 2020 – charytatywny turniej piłki halowej

Kolejna piękna okazja, by pomóc najbardziej potrzebującym! To już II edycja charytatywnego turnieju halowego amatorskich drużyn piłkarskich, z którego cały dochód zostanie przekazany Wiktorii Gaguckiej – wrocławiance podłączonej 24/h do respiratora, która cierpi na zespół wad wrodzonych, mózgowe porażenie dziecięce, padaczkę lekooporną, przewlekłą niewydolność oddechową. Więcej info w wydarzeniu, a my zapraszamy Was po więcej do naszej rozmowy z pomysłodawcą i organizatorem!

Gdzie? Hala Sportowa Uniwersytetu Przyrodniczego, Józefa Chełmońskiego 43
Kiedy? 18 stycznia 2020 o 10:00 – 17:00

Odsłonięcie wrocławskiego Krasnala Niespodzianka!

Oficjalne odsłonięcie kolejnego wrocławskiego krasnala! Takiego wydarzenia nie możecie przegapić. Krasnal Niespodzianek czeka na Was przy ulicy Oławskiej 6, tuż obok Souvenirs & Toys. Oprócz oficjalnego odsłonięcia czeka na Was masa atrakcji m.in. malowanie twarzy dla najmłodszych, balony, wspólna zabawa i słodki poczęstunek, specjalne rabaty i promocje dla klientów w sklepie. Z kim się widzimy?

Gdzie? ulica Oławska 6
Kiedy? 11 stycznia 12:00 – 15:00

Targi Ślubne Wrocław – Hala Stulecia

Dla tych, co za niedługo powiedzą sobie “Tak” obecność obowiązkowa. Jeśli szukacie inspiracji, trendów, chcecie wziąć udział w degustacji lub zakupić konkretne rzeczy niezbędne w ten szczególny dzień (Czekają na Was specjalne rabaty i oferty targowe!) – wpadnijcie do Hali Stulecia. Więcej info w wydarzeniu!

Gdzie? Hala Stulecia we Wrocławiu
Kiedy? 12 stycznia 10:00 – 17:00

Poświąteczna wymiana czegokolwiek

Wspaniała inicjatywa w duchu less waste! Każdy z nas ma w domu jakieś niepotrzebne rzeczy, w szczególności po świętach. Możecie przynieść ubrania, książki, zabawki i cokolwiek innego macie i już mieć nie chcecie. Możecie się wymienić, obdarować kogoś albo ktoś Was obdaruje.

Gdzie? Przedszkole Seedlings, ul. Stolarska 2/1
Kiedy? 11 stycznia 11:00 – 13:30

Chcesz być na bieżąco z naszym miastem? Polub nasz fanpage!

Categories: Wydarzenia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *